پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یوسف محمدیان، یکی از جوانانی است که به امید کار و اشتغال، با وعده شهرداری سی‌سخت میلیون‌ها تومان در پارک تفریحی “بندان” هزینه کرد اما در زمان درآمدزایی اقتصادی او را از کار بیکار کردند.

این جوان به ریواس جنوب می‌گوید که چهار سال پیش قراردادی با شهرداری سی‌سخت بستیم که به ازای نگه‌داری پارک بندان این شهر، از آن کسب درآمد کنیم.

با توافقی که با شهرداری و شورای شهر داشتیم، این پارک را به امید اینکه منبعی برای درآمدزایی ما چند جوان و ایجاد اشتغال باشد، از حالت متروکه‌ و نامناسب به یک پارک مجهز،زیبا و امیز تبدیل کردیم و میلیون‌ها تومان در ان هزینه کردیم اما در سال‌هایی که باید مزد زحمات و هزینه‌های خود را می‌گرفتیم، شورای شهر و شهردار تغییر کردند و ما را از پارک بیرون انداختند.

محمدیان ادامه می‌دهد: استدلال شهرداری این است که خودمان در حقوق‌هایمان مشکلداریم و می‌خواهیم خودمان درآمدزایی کنیم اما این یک بهانه است و می‌خواهند با قیمت‌های بیشتر آن را مزایده دهند.

او خواستار رسیدگی مسئولان و ادامه واگذاری این پارک طبق قانون به خود آنان شد و گفت: منطقی این است، ما که در این پارک هزینه کردیم و چند سال برای تبدیل شدن آن به یک پارک خوب زحمت کشیدیم، در اولویت باشیم.

محمدیان افزود که ما چند جوان بومی بودیم که به امید اشتغال و کسب درآمد اداره این پارک را به عهده گرفتیم و بعد از چهار سال گذر عمر، از کار بیکارمان کردند که دور از انصاف و مهمتر از آن مخالف با سیاست‌های دولت تدبیر و امید است.

او از استاندار دلسوز و قانونمند کهگیلویه و بویراحمد خواست تا همان‌گونه که با جدیت به دنبال واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی است، با هر اهرمی جلوی شورا و شهرداری سی‌سخت را بگیرد و اجازه ندهد بعد از سرمایه‌گذاری ما در این پارک، آن را از ما بگیرند.

محمدیان با بیان اینکه به پیگیری استاندار بسیار امیدوار هستیم، ادامه داد: وضعیت بیکاری جوانان به حدی عذاب‌آور بوده که ما در قراردادی که با شهرداری بستیم، حساسیت زیادی به خرج ندادیم و با توکل بر خدا کارمان را شروع کردیم و انصافا به زعم مردم سی‌سخت و مسافرین، خدمات قابل قبولی را ارائه کردیم و مردم راضی بودند.

وی ادامه داد که خود اعضای شورای شهر و مردم شاهد بودند که چه قدر آنجا هزینه کردم اما الان که ما را بیرون کردند حتی هزینه‌هایمان را هم ندادند و واقعا متضرر شدیم و می‌گویند چون در قرارداد نیامده نمی‌دهیم.

این جوان بیکار شده از کار گفت که ما الان وسایل و تجهیزاتمان را بیرون بردیم و شهرداری هم می‌خواهد آن را به مزایده بگذارد و شاید هم چیزی دستگیرمان نشود اما به امید پیگیری استاندار و دیگر مسئولان و دردلمان با آنها این موضوع را رسانه‌ای کردیم.

شهر توریستی سی‌سخت سالانه میزبان مهمانان و گردشگران زیادی از داخل و خارج از کشور است که پارک بندان یکی از جاذبه‌های تفریحی پرطرفدار در این شهر، مشرف بر شهر سی‌سخت و طبیعت زیبای دامنه‌های رشته‌کوه‌های دنا است.

انتهای پیام/ ک-ب