پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نصب تابلویی تابلو، در ورودی تونل دهدشت به چاروسا و دیشموک تعجب برخی از مردم را به دنبال داشت.

۱۰
اما نصب یک تابلو که در ورودی آن و با محتوای هر گونه تردد در این تونل ممنوع می باشد و در صورت اتفاق افتادن حادثه ای مجموعه مسئولیتی در قبال آن ندارد ابهاماتی را به وجود آورده است.
آنگونه که از شواهد پیداست این تابلو را پیمانکار و قرارگاه خاتم الانبیا که مسول ساخت این تونل بودند نصب کردند و دلیل این کار را به بهره برداری نرسیدن تونل می دانند.
آنها معتقدند که این تونل هنوز آماده نیست و نباید ترددی در آن صورت بگیرد.
با تمام تلاش هایی که کردیم نهایتا مشخص نشد که چرا و چه کسی مجوز تردد در این تونل را در شرایطی که پیمانکار آن اقدام به نصب تابلویی می کند که خودش هم میداند عملی نمی شود و تردد خودروها را در آن روزانه مشاهده می کند.
در این بین در صورت به وجود آمدن حادثه ای چه کسی مسول است؟
قرارگاه در حالی که میداند خودروها در آن رفت و امد دارند اما اجازه ورود می دهد و فقط برای فرار از مسولیت در صورت وقوع حادثه، به نصب یک تابلوی دکوری بسنده می کند.
اداره راه و شهرسازی و راهداری و حمل نقل جاده ای هم می گویند که تونل خیلی کار تا زمان تکمیل شدن نهایی دارد و در سال ۹۲ بدون اینکه ما دخالتی و یا حضوری داشته باشیم خود قرارگاه اقدام به بازگشایی این تونل کرده است و ما مخالف این افتتاح بودیم و حالا نیز خودشان اقدام به نصب تابلو برای فرار از مسولیت احتمالی می کنند.

با نگاهی به یکی از سخنرانی های نماینده کهگیلویه بزرگ متوجه می شویم که او هم در این جریان دخالت دارد و شجاعت خود در راه اندازی این تونل قبل از زمان واقعی را تلاشی برای کمک موقتی به مردم می داند.

علاوه بر موارد فوق، تاریکی ترسناکی که بخصوص هنگام ورود به این تونل برای رانندگان شکل می‌گیرد زمینه را برای وقوع هر نوع حادثه ای فراهم تر می کند.
یکی از رانندگانی که اولین بار از این مسیر می گذشت به خبرنگار ریواس جنوب گفت:
وقتی با خانواده و به محض ورود به این تونل، به یکباره همه جا تاریک شد همه ما ترسیدیم و صدای جیغ و داد مسافرانی که از شانس همه خانم بودند باعث دست پاچگی خود من شد و با برخورد به دیواره این تونل بیش از دو میلیون خسارت به خودرو من وارد شده است.

آنچه عجیب می باشد این است که این همه هزینه صرف شده تا کار بزرگی در حوزه راه ارتباطی صورت گیرد اما یک اقدام کوچک با هزینه کم در حد تامین روشنایی تونل که ناشی از کم سلیقگی است عملی نمی شود تا به نوعی این اقدام بزرگ را تحت الشعاع خود قرار دهد.
بدون شک این اتفاق برای اکثر رانندگان رخ داده است چرا که چشم انسان وقتی در یک زمان ثانیه ای از روشنایی به مکان متمایل به تاریک وارد می شود برای لحظاتی همه جا برای او تاریک می شود.
امید است مسولان مرتبط نسبت به درج این تابلو و همچنین نصب روشنایی در این تونل” گره گشا”اقدام فوری بعمل آورند تا این کار بزرگ و تاریخی منجر به حادثه ی بزرگ که پشیمانی و مسولیت بار باشد نباشیم.
انتهای پیام: