پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

به گزارش ریواس جنوب به نقل از تسنیم نشست کارگروه مبارزه با زمین‌خواری در اراضی کشاورزی و منابع ملی کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز به ریاست معاون عمرانی استاندار و با حضور دستگاه‌های اجرایی عضو برگزار شد.

حسین کاظمی در این نشست با بیان اینکه محدوده محمودآباد در شمال شهر یاسوج از مهم ترین نقاطی است که زمین‌خواری صورت گرفته، اظهار داشت: تعاونی‌های چند تا از ادارات استان از جمله سازمان برنامه و بودجه و شهرداری در شمال شهر یاسوج بدون مجوز اجرا شده که از آنها ممانعت کردیم و اگر بخواهیم به محدوده شهر یاسوج الحاق شوند باید ضوابط آن مشخص باشد.

وی با اشاره به اینکه ساخت و سازهای صورت گرفته در باغات آبشار هم به صورت غیرمجاز در عرض ۱۵ سال رخ داده، افزود: معصوم آباد، محدوده روستای دهنو. محدوده حاشیه جاده اصفهان، حاشیه پلیس راه اصفهان و دره مادوان از دیگر نقاطی است که زمین‌خواری صورت گرفته است.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دره مادوان در دل جنگل به صورت غیرمجاز ساختمان احداث شده و اتفاقا انشعاب گاز هم به آن داده شده است.

کاظمی بیان کرد: ۲۰۰ تا ۳۰۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه سرآبتاوه صورت گرفته که این تعداد با مجوز بنیاد مسکن به طرح هادی الحاق شده است، به این صورت که بنیاد مسکن به دهیاری استعلام داده و پولش را هم گرفته است.

وی به آفت کرم بلوط‌خوار در جنگل‌های زاگرس اشاره داشت و ابراز کرد: بخش زیادی از جنگل‌های زاگرس در استان کهگیلویه و بویراحمد در معرض این آفت قرار گرفته است.

حرف های شما خلاف واقع است

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با انتقاد از برخی صحبت‌های مدیرکل دفتر فنی استانداری در رسانه‌ها، گفت: مطالبی که در رسانه‌ها بیان شده خلاف واقع است، زیرا متولی ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها دهیاری‌ها و شوراها هستند و بنیاد مسکن در این موضوع نقشی ندارد.

ابراهیم فرزانه افزود: ما ماهیانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ تخلف به دفتر معاون عمرانی استاندار ارسال می‌کنیم، پاسخ دهید که تاکنون با چند مورد از این تخلفات برخورد شده است؟

انتهای پیام/ د