پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل شورای شهر شیراز با قدردانی از مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز در راه‌اندازی طرح همیاران مهربان ترافیک در این کلان‌شهر گفت: این طرح با حمایت شورا و شهرداری تقویت و توسعه می‌یابد.

 به گزارش ریواس جنوب، شیراز| طرح همیاران مهربان ترافیک در شیراز تقویت می‌شودنواب قائدی در حاشیه بازدید تعدادی از اعضاء شورای شهر و معاون حمل و نقل ترافیک از طرح همیاران مهربان ترافیک، در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: طرح همیاران مهربان ترافیک به عنوان یک طرح تاثیرگذار در ارتقاء فرهنگ شهروندی بسیار تاثیرگذار بوده و از زمانی که اجرا شده بسیاری از شهروندان، رعایت اصول مرتبط با قوانین راهنمایی و رانندگی را به ویژه در چهارراه‌ها مورد توجه قرار می‌دهند.

وی بیان کرد: این طرح از زمانی که اجرا شد، شاید ابتدا با مقاومت‌هایی همراه بود اما امروز شهروندان شیرازی همیاران مهربان ترافیک را پذیرفته و در کنار آنان که بیشتر بر سر چهارراه‌های شلوغ شهر مشغول خدمت‌رسانی هستند، فرهنگ راهنمایی و رانندگی را آموزش می‌بینند.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل شورای شهر شیراز افزود: در بازدیدی که به همراه تعدادی از اعضای شورای شهر شیراز و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز  از این طرح بازدید شد به دنبال تقویت این حرکت هستیم.

قائدی اضافه کرد: در این بازدید تاکید شد، ابتدا از بین کارکنان حوزه معاونت حمل و نقل در این طرح حضور داوطلبانه داشته و در کنار همیاران حضور یابند و پس از آن نیز سایر کارکنان شهرداری نیز به این طرح بپیوندند.

وی با اشاره به اینکه طرح همیاران مهربان ترافیک تدوام می‌یابد، گفت: باید طرح همیاران مهربان ترافیک را بیشتر تبلیغ کنیم تا مردم نیز بیشتر در جریان این طرح قرار گیرند و در جلسات از ظرفیت‌های شهرداری برای تبلیغ این حرکت استفاده کرد تا روز به روز شاهد توسعه فعالیت‌های همیاران مهربان ترافیک باشیم.

** همیاران مهربان ترافیک بدون هیچ چشم‌داشتی خدمت می‌کنند

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز نیز اظهار داشت: در طرح همیار مهربان ترافیک تاکنون بیش از ۳۰۰ نفر آموزش تخصصی ترافیک را در حضور کارشناسان پلیس راهور فراگرفته  و داوطلبانه و بدون داشتن هیچ چشم‌داشتی در رفع گره‌های ترافیکی همراه پلیس هستند.

سیدعبدالرضا دستغیب افزود: همیاران مهربان ترافیک از اقشار مختلف مردم شامل کاسب، استاد دانشگاه، نظامی و شغل‌های آزاد هستند که این نشان از ایثارگری و خدمت به مردم دارد.

وی با بیان اینکه امروز هرکاری بخواهد در اجتماع شکل خودش را خوب انجام دهد باید برگرفته از نیروهای مردمی باشد گفت: در مسائل اجتماعی اگر بخواهیم با پتانسیل دولتی برنامه‌ها را انجام دهیم کار پیش نمی‌رود و مردم هستند که می‌توانند نقش خود را در مسائل اجتماعی به نحو مطلوب انجام دهند.

دستغیب تصریح کرد: در مانور همیاران مهربان ترافیک نیز مردم هستند که به عنوان همیاران مهربان ترافیک، برخی مسائل فرهنگی فراموش شده را به مردم یادآوری می‌کنند.

 تعدادی از اعضای شورای شهر شیراز به همراه زوربخش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با حضور در چهارراه پیروزی در کنار همیاران مهربان ترافیک حضور یافته و با قدردانی از فعالیت‌های آنان خواستار توسعه آن شدند.

انتهای پیام/ سجاد بنام