پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 با وجود گذشت چند روز از زلزله نسبتا بزرگ در یاسوج مردم همچنان اسیر شایعات بی اساسی هستند که آنها را روانه پارکها و محیط های باز کرد.

 به گزارش ریواس جنوب؛ هم اینک پارکها در یاسوج مانند چند شب گذشته مملو از جمعیت هستند؛ ‌جمعیتی که بیشترشان چادر ‌مسافرتی را با زحمت و البته دو برابر بعضا بیشتر قیمت خریداری کردند.

 متاسفانه یکی از این شایعات گرفت و درست زمانی که بر اساس شایعات قرار بود زلزله بیاید به رغم تکذیب معاون عمرانی استاندار که برای دور کردن تشویش از اذهان گفته بود، ‌با ٤.٨ ریشتر به وقوع پیوست که اگر چه وقوع پس لرزه امری کاملا علمی و طبیعی محسوب میشود اما موجب گرم شدن کانون شایعه پراکنان شد و این گونه شد که الان می گویند همه شهر را ترک کردند و در یک کوچه در حالی که همه در کنار هم هستند همین را برای همدیگر می گویند و باور می کنند.

 دو شب پیش و بر اساس گزارش یکی از مخاطبان ریواس جنوب خودروی نان خشکی در ساعت ١ بامداد از طریق بلندگو به مردم هشدار می داد که شهر را سریعا ترک کنید و به گفته این مخاطب اغلب اهالی در همان ساعت از خانه خارج شدند.

 بعد از ماجرای تاسف برانگیز دلالان چادر فروش حالا سر و کله دلالان پلاستیک فروش هم پیدا شده و امشب که باران کمی شروع شده است با چند برابر قیمت برای روپوش چادر به مردم می فروشند.

آنچه این روزها بر مردم یاسوج می گذرد فشار روحی و روانی ناشی از وقوع زلزله است که به دنبال خود سه پس لرزه داشته و صدها شایعه و عجیب تر اینکه شایعه پراکنان بدون واهمه از نیروهای امنیتی این کار را می کنند!

انتهای پیام/ رحیم بنام