پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سلامتی مهمترین نعمتی است که خداوند به انسان ها داده است.

ورزش از مهمترین اعمالی است که انسان می تواند با اجرای آن سلامتی خود را تقویت بخشد.

بسیاری از کارمندان به دلیل شرایط کاری و عادت کردن به صندلی و نشستن پشت میز اداری فرصت برای ورزش کردن را ندارند و یا اگر هم فرصتی داشته باشند شرایط به گونه ای شده که خود را به ورزش نکردن با توجیه وقت نداشتن عادت داده اند.

به گزارش ریواس جنوب، اقدام تربیت بدنی اداره کل آموزش پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در برگزاری مسابقات فوتسال در بین نیروهای ستادی ادارات خود ارزشمند و قابل ستایش بود.

حوزه معاونت تربیت بدنی مسابقات فوتسال بین نیروهای ستادی خود را  در ادارت مختلف همانند مسابقات دانش آموزی بصورت منطقه ای در سه شهرستان برگزار کرد و تیم های برتر به مسابقات استانی راه یافتند که در نهایت تیم اداره کل به مقام قهرمانی رسید.

گذشته از نتایج بدست آمده، اجرای این مسابقات باعث ایجاد روحیه شاد بین کارمندان شده و حال و هوای خاصی حداقل برای چند روز به ادارات بخشیده است.

علاوه بر فوایدی که ورزش برای سلامتی دارد؛ اجرای این مسابقات بین کارمندان ادارات که این روزها به دلایل سیاسی و انتصابات  گرفتارحالت چند دستگی شده اند و این حالت  در بسیاری از ادارات مشاهده می شود موجبات یک دستگی و اتحاد را فراهم آورده است.

به هر حال در شرایطی که بسیاری از ادارات دیگر کارهای واجب و اجباری خود را به بهانه نداشتن اعتبار کنسل می کنند،  برگزاری این مسابقات که اختیاری و فوق برنامه بود و در کاهش فشار روانی ناشی از کار و خستگی زیاد موثر بود، حرکتی ماندگاری به شمار می رود.

طبق شنیده ها مدیرکل و معاونت مالی و پشتیبانی آموزش و پرورش همواره در زمینه های مختلف ورزشی یاری گر معاونت تربیت بوده اند و حضور نیروهای ورزشی و با انگیزه در اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد این امیدواری را در بین کارمندان ورزشی برای برگزاری همیشگی  چنین دوره هایی دو چندان کرده است.