پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

گرد و غبار و آلودگی هوا در برخی از نقاط فارس دست‌کم تا فردا ادامه خواهد یافت.

 به گزارش ریواس جنوب و بنا بر اعلام مدیریت بحران استانداری فارس و سازمان هواشناسی، آلودگی هوا به دلیل گرد و غبار شدید در استان فارس از امشب به میزان کمی، کمتر خواهد شد اما وضعیت هوا دست‌کم تا روز دوشنبه همچنان ناسالم خواهد بود.هنوز گزارشی درباره روزهای بعد اعلام نشده است.

پیش از ظهر امروز اداره‌کل مدیریت بحران استانداری فارس، وضعیت هوا را برای امروز یکشنبه در شهرستان‌های شیراز، مرودشت،کازرون، ممسنی، رستم، فیروزآباد، لامرد، مهر و سروستان در وضعیت «خطرناک» و در شهرستان‌های نی‌ریز، خرم‌بید، استهبان و داراب، در وضعیت «ناسالم» اعلام کرد.

** تعطیلی مدارس شیراز و چند شهرستان دیگر در شیفت عصر امروز

پس از اعلام دیرهنگام تعطیلی شیفت صبح مدارس در شیراز و برخی از شهرستان‌های فارس به دلیل ناسالم بودن هوا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس از تعطیلی شیفت عصر مدارس در شیراز و برخی از شهرستان‌ها خبر داد.

بر پایه گزارش‌های فیاض‌پور مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس و شعبانی رییس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، برخی از شهرستان‌های این استان در نوبت عصر امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت تعطیل خواهد بود.

بر این اساس مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی و پیش‌دبستانی، در شهرستان‌های شیراز، مرودشت،کازرون، ممسنی، رستم، فیروزآباد، لامرد، مهر و سروستان در نوبت عصر امروز تعطیل می‌باشد.

در شهرستان استهبان نیز صرفاً مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی در نوبت عصر امروز تعطیل خواهد بود.

همچنین تصمیم‌گیری در خصوص تعطیلی نوبت عصر مدارس در شهرستان‌های نی‌ریز، خرم‌بید، استهبان و داراب، به رؤسای ستاد مدیریت بحران در این شهرستان‌ها محول شده است.

انتهای پیام/ سجاد بنام