پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اسدالله هاشمی در روزی که از مدیریت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد کنار رفت، پشت تریبون از مهدی روشنفکر، رقیب نماینده فعلی بویراحمد و دنا به عنوان کسی که در حفاطت از محیط زیست به او کمک کرده، نام برد تا اختلافش را با غلام‌محمد زارعی نشان دهد ؛او در حالی نام روشنفکر را پشت تریبون برد که این چهره اصولکرای سیاسی هیچ فعالیت زیست محیطی ندارد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به قل از فارس، از ماه‌ها قبل بحث تغییر سید اسدالله هاشمی مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد بر سر زبان‌ها افتاده بود.

شاید اولین حاشیه‌هایی که برای این دستگاه ایجاد شد برخوردی بود که هاشمی مدیرکل محیط زیست استان با مدیر شهرستان خود کرد و بنا به آن چه که در رسانه‌ها آمده بود هاشمی مدیر شهرستانی خود را مورد ضرب و شتم قرار داده بود.

آن گونه که در بین سیاسیون و همچنین از زبان اصحاب رسانه شنیده می‌شد سید اسدالله هاشمی اختلافات جدی با غلام محمد زارعی نماینده شهرستان‌های بویراحمد و دنا داشت و شاید یکی از مهم‌ترین دلایل تغییر هاشمی را بتوان اختلاف وی با نماینده بویراحمد دانست.

اما این اختلاف شاید به نوعی درست از آب درآمد که هاشمی در آیین تودیع خود از مهدی روشنفکر یکی از رقبای جدی زارعی برای انتخابات آینده مجلس به نیکی یاد کرد که در حل و فصل اختلافات محلی در مواقع ضروری به کمک محیط زیست آمده بود.

هاشمی در این آیین با بیان این که در حوزه مبارزه و مقابله با زمین خواری عملکرد خوبی در این چند سال داشته‌ایم اظهار کرد: بسیاری از تصرف‌ها رنگ قانونی به خود گرفته بودند و سنددار هم شده بودند که با همکاری دستگاه قضایی آن‌ها را برگرداندیم.

مدیرکل سابق محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از اقدامات مهم در زمینه باز گرداندن اراضی را در محدوده زیست کره دنا ذکر کرد و گفت: ارتباط خوب ما با دستگاه قضایی و قاطعیت مسوولان قضایی استان منجر به این دستاورد بزرگ شد.

هاشمی از تعامل خود با دستگاه‌های مختلف در طول این چند سال مدیریت سخن به میان آورد و گفت: اهل تعامل بودم اما به هیچ وجه معامله با کسی و جریانی و گروهی نکردم.

وی به اقدامات اساسی دیگری که در دوره مدیریتش بر محیط زیست استان داشته هم اشاره‌ای کرد و گفت: منابع آبی استان به خصوص رود بشار را مورد پایش‌های مستمر قرار دادیم.

هاشمی افزود: یکی از مشکلات استان مربوط به نداشتن جایگاهی برای دفن پسماندهای عفونی بود که زمین مورد نیاز آن را در اختیار گرفتیم و در مرحله تشریفات اداری برای راه‌اندازی است.

وی یکی دیگر از موفقیت‌های خود را افزایش بودجه‌های عمرانی و جاری محیط زیست استان با کمک سازمان برنامه و بودجه استان دانست و گفت: در سال گذشته افزایش ۸۰ درصدی بودجه عمرانی و افزایش ۵۰ درصدی بودجه جاری را داشتیم.

وی از تصویب یک پروژه مهم دو میلیارد تومانی سفر ریاست جمهوری به استان اشاره کرد و گفت: اعتبارات آن به زودی به استان ابلاغ می‌شود و به مانند کاری که در پارک کلاه قاضی اصفهان انجام شده مدیریت هوشمند در منطقه حفاظت شده دنا را خواهیم داشت.

وی به دیگر اقدامات انجام شده اشاره کرد و گفت: اداره کل محیط زیست استان برای تسهیل در امر سرمایه‌گذاری استان همکاری بسیار خوبی داشت که از این رهگذر به اشتغال ۵۶۰۰ نفره در کهگیلویه و بویراحمد کمک کردیم.

وی پاکدستی و صلابت در کار را از شعارهای خود در این مدیریت دانست و گفت: در راستای انجام وظایف سر تعظیم جلوی کسی خم نکردم و در آینده هم نخواهم کرد.

هاشمی از حمایت‌های بی‌دریغ نماینده ولی فقیه در استان هم قدردانی کرد و گفت: آیت‌الله ملک‌حسینی در بخشودگی دو محیط بان متهم به قتل نقش به سزایی داشتند.

انتهای پیام/ک-ب