پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در اعترافی صادقانه گفت که اغلب مراجعان دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان ناراضی هستند. او البته در عین حال با اذعان به وجود فساد در سیستم اداری، تصریح کرده که این نارضایتی‌های مردم و فسادهای اداری از گذشته‌های دور وجود داشته است.

هادی پژوهش جهرمی، امروز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان در شیراز افزود: عمده‌ی مراجعان به دستگاه ها از شیوه پاسخگویی و نتیجه مراجعه خود ناراضی هستند که بخشی از این نارضایتی مردم به نحوه پاسخگویی ادارات و مجموعه های خدمات رسان باز می گردد.

این مقام مسئول تصریح کرد: البته این نارضایتی ها محصول امروز نیست و از گذشته های دور وجود داشته است.

پژوهش جهرمی ادامه داد: فلسفه وجودی و حضور دستگاه ها خدمت به مردم و رفع مشکلاتشان است و قابل قبول نیست که چند کارمند بی مسئولیت که به وظیفه خود آگاهی ندارند کل یک مجموعه را زیر سوال ببرند.

** تشکیل کمیته نارضایتی‌های اجتماعی در فارس

به گزارش ایرنا، پژوهش جهرمی با اشاره به اهمیت موضوع و لزوم توجه به مقوله تکریم ارباب رجوع گفت: ضرورت دارد که مدیران به این مساله توجه ویژه داشته باشند و در رابطه با بحث نارضایتی ها و فساد اداری اقدامی جهادگونه داشته باشیم.

وی در ادامه از تشکیل کمیته ای تحت عنوان کمیته نارضایتی های اجتماعی به دستور استاندار فارس خبر داد و افزود: امروز سه چهار دستگاه در استان در صدر نارضایتی ها و گلایه های مردمی قرار دارند که با مدیران این مجموعه ها برای اصلاح این روند صحبت خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بیان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی و خدمات رسان دقت و مراقبت کنند و حراست ها و بازرسی های مجموعه های خود را به کار گیرند تا کنترل کنند که اگر ارباب رجوع برای انجام کاری مراجعه کرد حتما با رضایت کامل آن مجموعه را ترک کند.پژ

وهش ضمن تاکید بر لزوم فعال سازی میزهای خدمت در ادارات افزود: مدیرات نظارت کنند که در میز خدمات کارکنان دلسوز، آگاه و واقف به امور به کار گرفته شوند تا مردم بتوانند پاسخ تقاضا و خواسته خود را در همانجا دریافت کنند و نیازی به مراجعه به بخش ها و اداره های مختلف نباشد.

وی گفت: برای خدمات رسانی هرچه بهتر باید از میز خدمت انسانی به سمت میز خدمت الکترونیکی برویم تا بتوانیم رضایت مردم را هرچه بیشتر جلب کنیم.

معاون استانداری فارس، مردم و اعتماد آنها را مهمترین و بالاترین سرمایه اجتماعی دانست و افزود: به نظر می رسد این اعتماد بر اثر پاسخگویی نامناسب ادارات دست خوش آسیب شده که باید این روند اصلاح شود و این اعتماد به مردم بازگردانده شود.

انتهای پیام/ سجاد بنام