پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به شهروندان توصیه کرد در صورت امکان از منزل خارج نشوند و در موارد ضروری برای حضور در فضای باز توصیه‌های ایمنی را رعایت کنند.

شیراز| مردم استان فارس توصیه‌های ایمنی برای تردد در فضای باز را رعایت کنند عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: با توجه به بروز گرد و غبار در نقاط مختلف استان فارس به مردم توصیه می‌شود در صورت امکان از فعالیت در خارج از منزل اجتناب کنند، در خانه یا محیط‌های بسته بمانند، درها و پنجره‌ها را بسته نگه دارند و درصورت امکان در اماکن دارای سیستم تهویه مطبوع حضور داشته باشند.

وی افزود: اگر برخی از مردم به اجبار باید در هوای آزاد فعالیت کنند زمان آن را به حداقل ممکن کاهش دهند و در صورت ضرورت خروج از منزل از ماسک‌های مخصوص و مناسب گرد و غبار استفاده کنند چراکه ماسک‌های کاغذی معمولی و دستمال نمی‌توانند جلو ورود ذرات ریز گرد وغبار به سیستم تنفسی را بگیرد.

همتی گفت: گروه‌های پرخطر که ممکن است آسیب‌پذیری بیشتری داشته باشند، از منزل خارج نشوند، قرار گرفتن این افراد در معرض گرد وغبار ممکن است واکنش‌های حساسیتی و حملات آسم را تشدید و مشکلات تنفسی حاد را ایجاد کند، در ایجاد بیماری‌های قلبی و عروقی موثر باشد و طول عمر را کاهش دهد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: همچنین به مردم توصیه می‌کنیم از آب و مواد غذایی موجود در محیط باز استفاده نکنند و در رفت و آمدها از وسایل نقلیه عمومی به جای وسایل نقلیه شخصی استفاده کنند.

وی به ورود گرد و غبار در منازل اشاره کرد و از مردم خواست تلاش کنند گرد و غبار را از سطوح منزل حذف کنند و گفت: مردم همچنین در زمان استفاده از کولر یک پوشش نخی نازک بر روی دهانه آن قرار دهند تا از این طریق مانع ورود گرد و غبار به منزل شوند.

همتی ادامه داد: مردم در صورت بروز مشکلات قلبی و عروقی سریعا با اورژانس تماس بگیرند، اورژانس در این زمینه در آماده باش کامل قرار دارند.

انتهای پیام/ گروه دریافت خبر