پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نوشیدن روزانه ۸ لیوان آب برای سلامت بدن لازم است، زیرا آب برای تمام فعالیت‌های بدنی از جمله متابولیسم ضروری بوده و هر فرد باید در طول روز به طور منظم دو لیتر آب بنوشد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر امام‌بخش قائدی در حاشیه مسابقه آشپزی دانشجویان اظهار کرد: برای بهبود سلامتی و نیز پیشگیری از اضافه وزن و چاقی باید تعداد دفعات غذای خود را افزایش و نیز حجم آن را کاهش داد.

وی با بیان اینکه زمان جویدن غذا باید طولانی باشد، افزود: وقتی تند تند غذا بخورید بدنتان نمی‌تواند سیگنال‌های مربوط به سیر شدن را دریافت کند که این مسئله منجر به پرخوری و در نهایت چاقی و اضافه وزن می‌شود.

وی اذعان داشت: سه ساعت قبل از خواب؛ غذا نخورید، زیرا کالری آهسته سوزانده و به چربی تبدیل می‌شود.

دکتر قائدی ادامه داد: اگر گیاه‌خوار هستید، تحت نظر پزشک از مکمل‌های غذایی و ویتامین‌ B12  استفاده کنید، زیرا این ویتامین انرژی طبیعی است که به افزایش متابولیسم بدن کمک می‌کند و در گوشت، ماهی و فرآورده‌های شیری موجود است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در  پایان تصریح کرد: مصرف سبزیجات به دلیل کالری کمتری که دارد، سوخت ساز بدن را افزایش داده و در سلامت افراد نقش بسزایی دارد.

انتهای پیام/ک-ب