پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بنا بر اخبار غیررسمی، اعتراضات در کازرون به درگیری و خشونت کشیده شد و چند کشته و زخمی بر جای گذاشت.

* این تصویر، مربوط به اعترضات ماه گذشته کازرون است

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از منابع غیررسمی، در واپسین ساعات شب گذشته خبرهایی از تشدید اعتراضات و درگیری در شهر کازرون منتشر شد.

بنا بر ادعای برخی کاربران فضای مجازی، این اعتراضات در ادامه به خشونت کشیده شد و بازداشت تعدادی از معترضان، به آتش کشیدن ساختمان نیروی انتظامی و سرانجام شنیده شدن صدای شلیک گلوله را در پی داشت.

برخی از شهروندان اعلام کردند که تشدید درگیری‌ها در ادامه چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت.

کاربران فضای مجازی می‌گویند تعداد کشته‌شدگان دست‌کم ۳ نفر و تعداد مجروحین دست‌کم ۹ نفر است. اما برخی منابع دیگر آمار کشته‌شدگان را یک نفر اعلام کرده‌اند.

«ریواس جنوب» تاکنون نتوانسته اطلاع دقیقی از صحت اخبار منتشر شده و همچنین ترتیب خشونت‌ها کسب کند اما در ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود صدای شلیک گلوله شنیده می‌شود و آتش‌سوزی یک ساختمان قابل مشاهده است.

** اعتراضات بر سر چیست؟

به گزارش ریواس جنوب، معترضان خواستار توقف طرح جدایی دو بخش «چنارشاهیجان» و «کوهمره» (به مرکزیت شهرهای قائمیه و نودان) از شهرستان «کازرون» و تشکیل یک شهرستان جدید با نام احتمالی «کوه‌چنار»، هستند.

این طرح از جمله موضوعاتی است که در ماه‌های گذشته مورد مناقشات جدی در این شهرستان شده است؛ مناقشاتی که به اعتراضات و تجمعات خیابانی هم کشیده شده بود اما با ورود برخی مقامات استانی و کشوری موقتاً آرام گرفته بود.

چند هفته پیش استاندار فارس و در ادامه معاون اول رئیس جمهوری از توقف این طرح به منظور بررسی‌های بیشتر خبر داده بودند.

با این حال تعدادی از مردم شب گذشته در پی فراخوان‌های اعتراضی بار دیگر به خیابان ریختند و شب پُرتنشی در این شهر رقم زده شد.

انتهای پیام/ س۲۵۳۹