پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار فارس نسبت به درگیری‌ها در شهرستان کازرون واکنش نشان داد.

 به گزارش ریواس جنوب، اسماعیل تبادار با تأیید کشته‌شدن دست‌کم یک نفر در کازرون، از ادامه‌ی برخی درگیری‌های پراکنده در این شهر خبر داد اما تأکید کرد که اوضاع شهرستان تحت كنترل است.

رییس شورای تامین استان فارس با تصریح اینکه تجمع اخیر برخی افراد در کازرون غیرقانونی بوده، تعداد یک کشته ناشی از این تجمع‌ها را تایید و عنوان کرد: درگيري‌هاي پراكنده‌اي همچنان وجود دارد اما شرایط تحت كنترل است.

تبادار صبح پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت در گفت و گو با ایسنا گفته که قطعا كساني كه در تجمعات شركت كرده‌ یا افراد را برای شرکت در چنین تجمع‌هایی تحریک کرده‌اند هواخواه مردم اين شهرستان نيستند.

به گزارش ریواس جنوب، شب گذشته اعتراضات دامنه‌دار در کازرون به درگیری و خشونت کشیده شد و دست‌کم یک کشته و ده‌ها زخمی بر جای گذاشت.

بر پایه اظهارات منابع غیررسمی، این اعتراضات با بازداشت تعدادی از معترضان، به آتش کشیدن ساختمان نیروی انتظامی و سرانجام شنیده شدن صدای شلیک گلوله همراه شد.

برخی از شهروندان اعلام کردند که تشدید درگیری‌ها در ادامه چندین کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

کاربران فضای مجازی می‌گویند تعداد کشته‌شدگان دست‌کم ۳ نفر و تعداد مجروحین دست‌کم ۹ نفر است. اما برخی منابع غیررسمی دیگر آمار کمتر و یا حتی بیشتری اعلام کرده‌اند.

معترضان خواستار توقف طرح جدایی دو بخش «چنارشاهیجان» و «کوهمره» (به مرکزیت شهرهای قائمیه و نودان) از شهرستان «کازرون» و تشکیل یک شهرستان جدید با نام احتمالی «کوه‌چنار»، هستند.

انتهای پیام/ سجاد بنام