پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان در سراسر شیراز برنامه های متنوع فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با هدف بهره مندی هرچه بیشتر شهروندان شیرازی از فضایل ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، برنامه‌های فرهنگی و هنری شهرداری شیراز با عنوان «قدر عاشقی» به مناسبت ماه میهمانی خدا در سطح این شهر برگزار می شود.

از جمله این برنامه ها می توان به برپایی ایستگاه های افطاری «ساده اما صمیمی»، تئاتر عروسکی ویژه کودکان در مراکز فرهنگی شهرداری، نمایش های آئینی شیراز در ماه مبارک رمضان به مناسبت میلاد امام حسن (ع) در باغ هنر، بلوار چمران و بوستان آزادی و نمایش آثار هنری در اماکن مختلف، اشاره کرد.

همچنین در طول ماه مبارک رمضان حدود ۲۰۰ برنامه در فرهنگسراهای سطح شهر با هدف تعمیق اُنس و الفت شهروندان به ویژه نوجوانان و جوانان با مفاهیم قرآنی برگزار می‌شود.

محفل انس با قرآن با عنوان «عطر آیه ها» (هر روز ختم یک جزء از قرآن)، سی روز سی جرعه (هر روز ترجمه و تفسیر یک آیه از قرآن)، صندوقچه نور (مسابقه کتبی از سی آیه قرآن) از جمله برنامه هایی است که شهروندان می توانند با مراجعه به فرهنگسراهای سطح شهر در آنها شرکت کنند.

تکریم ایتام، محرومان و نیازمندان شهر شیراز یکی دیگر از محورهای برنامه های شهرداری شیراز در ماه مبارک رمضان است که در این راستا علاوه بر جمع آوری کمک های نقدی برای ایتام و نیازمندان در فرهنگسراهای سطح شهر، مسئولین و مدیران شهری از شیرخوارگاه ها، سرای سالمندان و بیمارستان های شیراز بازدید و مشکلات و خواسته های اقشار آسیب پذیر را از نزدیک بررسی می کنند.

ارتقای فرهنگ شهروندی یکی از رویکردهای اصلی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز است که در این راستا بیش از ۱۵ برنامه آموزش فرهنگ شهروندی در ماه مبارک رمضان شامل اجرای طرح ها و کارگاه های آموزش فرهنگ شهروندی مانند تغذیه سالم، ظروف یکبار مصرف، آداب معاشرت اصیل ایرانی و اسلامی، انفاق به نیازمندان و …؛ پیک خبر شهروندی؛ جشنواره غنچه های رمضان ویژه کودکان خانه اسباب بازی؛ اجرای مسابقات فرهنگ شهروندی؛ نمایش فیلم های آموزشی فرهنگ شهروندی و … برگزار می شود.

شهرداری شیراز در راستای توسعه ورزش در بین شهروندان اقدام به برگزاری رویدادهای ورزشی در ماه میهمانی خدا کرده است.

مسابقات کشتی محلات در رده سنی نونهالان و نوجوانان ویژه جام رمضان با حضور ۲۳ تیم از کشتی گیران شیرازی در خانه کشتی امید نوروزی، مسابقات صخره نوردی در سالن پایداری و مسابقات فوتبال در زمین چمن مصنوعی پارک شکوفه از جمله برنامه های ورزشی شهرداری در ماه مبارک رمضان است.

همچنین برگزاری تورهای مذهبی با عنوان «زیر سایه خورشید»، نمایشگاه کتاب «دوست من کتاب»، مسابقات فرهنگی و هنری، جام رمضان کارکنان شهرداری، مشارکت در برگزاری مراسم باشکوه روز قدس، برگزاری جشن تکلیف ویژه نوجوانان و … از دیگر برنامه های شهرداری شیراز در ماه مبارک رمضان است.

انتهای پیام/ سجاد بنام