پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نمایشگاه عکس عشایر کهگیلویه و بویراحمد در خانه هنرمندان تهران روی دیوار رفت.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد، نمایشگاه عکس با محوریت زندگی، آیین ها و رسوم عشایر استان با عنوان چیزی شبیه زندگی به همت حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد و موسسه “راد نو اندیش” در خانه هنرمندان تهران گشایش یافت.

آیین افتتاح این نمایشگاه با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاون عمرانی استاندار، مدیرکل حوزه ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور، رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از هنرمندان مقیم تهران استان برگزار شد.

در این نمایشگاه ۳۰ اثر عکس “اسحاق آقایی” از عکاسان مردم نگار کهگیلویه و بویراحمد با موضوع زندگی عشایر بویراحمدی و قشقایی به مدت یک هفته روی دیوار رفته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در افتتاحیه این نمایشگاه گفت: کهگیلویه و بویراحمد مهد فرهنگ، تمدن و تاریخ است.

علی محمد احمدی افزود: زندگی در استان نشان از سازگاری با دشواری های طبیعت است و مردم ما با وجود همه دشواری ها سالها با عزت و افتخار زندگی کرده اند.

احمدی ابراز داشت: مردم استان ما سبکی از زندگی ایرانی اسلامی را به نمایش گذاشته اند.

احمدی با اشاره به نمایشگاه برگزار شده، افزود: این نمایشگاه معرف سادگی، صلابت، صداقت و پاکی مردمان دنا است.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد نیز در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی فرهنگ غنی عشایر استان و همچنین بستر سازی برای رشد و شکوفایی توانایی هنرمندان استان روی دیوار رفته است.

شریف اسلامی افزود: ‌زندگی عشایری با جاذبه های فرهنگی و اجتماعیش روز به روز در حال زوال بوده و هدفگذاری برای احیا و حفظ این ظرفیت های ارزشمند ضروری است.

اسلامی تصریح کرد: از جمله اهداف برگزاری چنین نمایشگاهی معرفی هرچه بهتر آداب و سنن عشایر استان است.

رئیس حوزه هنری استان خاطرنشان کرد: دغدغه ما در این محور، حفظ و احیای منش ها و فضیلت های جامعه عشایری همچون شجاعت، دین مداری، قناعت، مهمان نوازی و … است.

وی ابراز داشت: بی شک پیشگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از رشد شهر نشینی، تهاجم فرهنگی و هویت گریزی در جامعه، تنها با تقویت مؤلفه های هویتی جامعه امکان پذیر است.

انتهای پیام/د