پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

آسفالت دهدشت به چاروسا و دیشموک یکی از پروژه‌هایی است که سال ها گذشت تا شروع و تخصیص اعتبار شد و وقتی شروع شد آنقدر لاک پشتی و همراه با اما و اگر بود که بسیاری از مردم می گویند تلخ تر از زهر شده است.

از طرفی دیگر متولیان امر معتقدند که در هیچ جای ایران امکان ندارد که یک محور را یکباره و در یک سال ۷۰ کیلومتر مداوم روکش شود ولی ما اینکار را در دولت تدبیر وامید انجام دادیم.

به گزارش ریواس جنوب محمد ماهیاری، رییس اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای شهرستان کهگیلویه آخرین اقدامات برای ادامه روکش محور دهدشت به چاروسا، لکه گیری، تعریض و برداشتن پیچ های خطرناک را تشریح کرد.
ماهیاری گفت: روکش آسفالت محور دهدشت به چاروسا گرچه در مراحلی با کندی پیش رفت اما یکی از پروژه هایی بوده که کمبوداعتبارات استانی نیازمند اعتبارات ملی بودیم و با توجه به منابع واعتبارات موجود پیش رفت خوبی داشته است.
وی افزود: با توجه به اینکه سقف قرارداد وتعهد پیمانکاران این پروژه به اتمام رسیده، اما برای ادامه این محور در تلاشیم تا پیمانکار آن حدود دو کیلومتر دیگر را درقالب ۲۵درصد قانونی اضافه برسقف قرارداد از ادامه روستای زیرکل انجام دهد و اگر این پیمانکار همکاری نکرد برای ادامه آن باید منتظر تخصیص اعتبار وقرارداد جدید باشیم.
وی با رد دخالت دیگر افراد برای انتقال ادامه این روکش به منطقه دیشموک تاکید کرد: از همان ابتدا قرار بود که چند کیلومتر از این قرارداد در دیشموک روکش شود.
رئیس اداره حمل و نقل جاده ای کهگیلویه تقاضای بعضی از روستاها را برای ایجاد دست انداز در روستاها را خلاف قانون داست و گفت که دست انداز در مسیرهای اصلی خلاف قانون بوده و ممکن نیست.
ماهیاری ادامه داد: در خرداد ماه همه چاله و چوله های مسیر چاروسا و دیشموک را بصورت دسای وموقت پر خواهیم کرد.
این مسول از دیگر اقدامات در حال اجرا برای مردم ان دو بخش را برداشتن پیچ های تند وخاکریزی نقاط پرتگاهی این محور اعلام داشت و بیان کرد: پیچ روستای سراسیاب بسیار خطرناک بود که با استفاده از امکانات موجود در شهرستان در حال باز کردن فضای بیشتر برای دید بهتر رانندگان هستیم.
وی تاکید کرد علاوه بر این نقطه، چند نقطه دیگر هم هستند که دید کافی برای رانندگان ندارند و در دستور اقدام هستند.
ماهیاری افزود: یک نقطه بعدازپل سر آسیاب وجود دارد که عرض بسیار کمی دارد و قرار است اقدام لازم و البته موقتی برای تعریض این نقطه هم انجام دهیم.
انتهای پیام:عظیم بنام