پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

افضل هوشیاری/

امروز شاهد ازدواج شاهزاده هری بریتانیایی و مگان مارکل، هنرپیشه هالیودی آمریکایی بودیم؛ نوعروسی که گویا امروز دومین بارش بود که پیوند زناشویی بسته بود.

مارکل ۳۶ساله، دختری معمولی از طبقه غیر اشرافی، مادری افریقایی تبار دارد که این ازدواج مهر باطلی بر تمامی نگاه های نژادپرستانه بود.

عروسی، بدون از هیچ گونه آرایشی که سنت شکنی های زیادی در این روز مرتکب شده است، از غیر اشرافی و مطلقه بودنش گرفته، تا سن بیشترش نسبت به شاهزاده،از پدرش که نتوانست در کلیسا همراهی‌اش کند و مهم تر از همه لباس ساده عروسی اش که گویی جهانی در زیر آن خفته بود.

دختری درس خوانده و خودساخته که درهای زندگی را خود روی خود گشوده بود و در سن ۶ سالگی اش شاهد جدایی پدر و مادرش بود؛ همان کسی که به قول مدیر مدرسه اش در سن نه سالگی همکلاسی هایش را به خواندن روزنامه دعوت میکرد، امروز کیک عروسی ۵۰هزار پوندی اش که طعمی لیمویی داشت را در کلیسای سنت جورج در کاخ ویتزور در مقابل ۱۲۰هزار انسان و البته ۲میلیارد بیننده در سراسر دنیا تقسیم کرد.

در همین روز سردار دیپلماسی ایران به فرانسه سفر کرده بود تا با قدرتهای دنیا راهی برای دو رزدن تحریم های آمریکا بیابد اما متاسفانه نتوانست “بله‌ای” در مقابل “بله” عروس امریکایی ها از عروس اروپایی‌ها( خانم موگرینی) بشنود؛ گویا این عروس سیاستمدار، برای اجازه ترامپ در پی گلاب رفته بود.

همزمان که مارکل در کلیسای جورج تعهد داده بود که در تمامی مشکلات، سختی ها و خوشی ها در کنار شاهزاده بماند گویا عروس اروپا نتوانست هیچ گونه تعهدی به ظریف برای روزها و شرایط سخت بدهد.او سودای ازدواجی موقت در سر داشت و کلمه جدایی را در زیر لب زمزمه می کرد.

اما در همین ایام آمریکا سفارتش را در بیت المقدس در میان دیدگان میلیاردها مسلمان افتتاح میکند و مهمان ویژه این مراسم ایوانکا ترامپ،دختری با لاکی صورتی، رنگ مویی استخوانی و ادکلون چندصدلاری اش که بوی خون میدهد؛ در حالی که او خنده کنان در حال قیچی کردن پاپیون این افتتاح بود هزاران جوان فلسطینی چندصدمتری اش در خون می غلطیدند.

در همین روز آمریکا برای انرژی هسته ای کره شمالی که بیش از پنجاه سال عمر داشت نسخه جدیدی پیچانده بود و نیروهای نظامی اش در اکثر کشورهای جهان رژه می رفتند.

در همین زمان در خاورمیانه در اورشلیم و کازرون ایران بر سر تقسیمات جغرافیایی سنگ پرانی های زیادی می شد و دقیقا در همین زمان در استان من فالگیران در حال گرفتن فالی هستند که آیا پرواز یاسوج به سلامت به زمین خواهد نشست یا نه.

دقیقا در همین عصر، بختی دختری زیبا در کنار مجسمه بودا نمی تواند به مدرسه برود و دفترش پاره میشود و نرگس دختری ۸ساله در ایران موهای زیبایش بخاطر آقای ناظم قیچی میشود.

دقیقا در همین زمان که ترامپ در حال مدیریت جهان است با خود می‌پندارم که او نمی‌تواند هیچ غلطی بکند( افسوس که این مزرعه را آب گرفته).

افضل هوشیاری

انتهای پیام/ی