پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اجرای مصوبه استقرار پزشکان متخصص در درمانگاه شهر قلعه‌رئیسی شاید کمی دشوارتر باشد اما نصب ژنراتور برق اضطراری برای این درمانگاه که تجهیزات آن چندین ماه است خریداری و در انبار خاک می‌خورند، مصوبه پیش‌پاافتاده سفر استاندار به چاروسا بود که مسئولان بهداشت و درمان کهگیلویه به آن هم بی‌محلی کردند.

به گزارش ریواس جنوب ازیاسوج در سفر آذرماه سال قبل استاندار به بخش چاروسا و دیشموک، کورش داوری وقتی به علی‌محمد احمدی در مقابل پرسش او که چرا یک درمانگاه برق اضطراری ندارد، گفت که ان‌شاالله حل می‌کنیم، با تشر او مواجه شد که مشکل سلامت مردم با ان‌شاالله حل نمی‌شود و شما باید یک‌ماهه این ژنراتور را که می‌گویید تجهیزات آن خریداری شده است را نصب کنید.

داوری هم که ابتدا گفته بود تا پایان سال نصب می‌کنیم در پایان جلسه، مصوبه نصب یک‌ماهه این ژنراتور برق را پذیرفت اما اکنون یک ماه که هیچ یکسال هم تمام شده است و در خرداد ۹۷، داوری همچنان می‌گوید ان‌شاالله به زودی این ژنراتور نصب می‌شود! ژنراتوری که می‌گوید قطعات آن خریداری شده و در انبار خاک می‌خورند!

آن روز استاندار کهگیلویه و بویراحمد به رئیس شبکه بهداشت کهگیلویه گفته بود شاید شما هنوز اخلاق من را نشناسید ولی من با جدیت مصوبات جلسات را پیگیری می‌کنم و رصد می‌کنم که آیا شما این ژنراتور رانصب کردید یا نه؟ اینگونه نشد و شاید این آقای داوری بود که روحیات مدیران و سرنوشت مصوبات در کهگیلویه و بویراحمد را بهتر می‌شناخت!

بعد از این همه مدت، امروز حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی، امام جمعه قلعه رئیسی به دیدار رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه رفت و گزارش داد که تعطیل شدن بسیاری از اقدامات درمانی در درمانگاه قلعه‌رئیسی با قطع برق همچنان پابرجا است.

امام جمعه قلعه‌رئیسی در این دیدار گفت: در ایامی که برق در منطقه قطع می‌شود به علت نبود برق اضطراری، برق مرکز هم قطع می‌شود که سبب مختل شدن کار درمانی در لحظات حساس است که امیدواریم به این مهم توجه شود.

صلواتی افزود: نبود پزشک مختصص در مرکز درمانی قلعه رئیسی با وجود ظرفیت بسیار بالای منطقه نسبت به حضور چند متخصص نیاز ضروری است که حوزه علوم پزشکی به این مهم توجه ویژه داشته باشند .

همچنین، کورش داوری، رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه نیز تصریح کرد: خانه بهداشت‌های دالون، روستای کلاب و بازسازی مرکز جاورده از مهمترین طرح‌های در دست اقدام مرکز هستند که بسیاری از این پروژه‌ها توسط بنیاد برکت و مابقی توسط مرکز در حال کار است که خانه بهداشت دالون و کلاب در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند.
وی با اشاره به وضعیت پایگاه سلامت قلعه رئیسی، ابراز کرد: پایگاه سلامت قلعه رئیسی یکی از پروژه‌های مهم شهرستان است که تاکنون این پروژه ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با اشاره به وضعیت فوریت‌های پزشکی و خرید ژنراتور برای مرکز قلعه رئیسی، عنوان کرد: کار ساخت و تکمیل مکان قدیم فوریت‌های پزشکی قلعه رئیسی از مدت‌ها قبل آغاز شد که هم اکنون با پیشرفت فیزیکی قابل توجهی در حال کار است و برای قطعی برق این شهر هم اقدام به خرید یک دستگاه ژنراتور برای مرکز اقدام کردیم که در چند هفته آینده نصب خواهد شد.

داوری افزود: تلاش خواهیم کرد که از پزشکان متخصص در مرکز قلعه رئیسی به خصوص متخصص زنان، داخلی و جراحی استفاده شود.

انتهای پیام/ک-ب