پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در ادامه بحران اختلاف بر سر طرح تفکیک شهرستان کازرون، این بار چنارشاهیجانی‌ها با تجمع در این شهر مسیر ارتباطی استان فارس و دو استان بوشهر و خوزستان را برای چندین ساعت مسدود کردند.

به گزارش ریواس جنوب، برخی از از مردم بخش‌های کوهمره و چنارشاهیجان، امروز یکشنبه ۶ خردادماه در حمایت از اجرای طرح جدایی این دو بخش از کازرون و تشکیل شهرستان کوه‌چنار، محورهای ارتباطی فارس به استان‌های بوشهر و خوزستان در منطقه چنارشاهیجان را مسدود کردند.

البته تجمع امروز چنارشاهیجانی‌ها با حضور چند تن از مسئولان ارشد استانی در جمع آنها و وعده‌ی پیگیری خواسته‌هایشان، پایان یافت.

** اعتراضات دامنه‌دار در دو نقطه شهرستان کازرون

نقشه شهرستان کازرون استان فارس

 طرح انتزاع دو بخش «کوهمره» و «چنارشاهیجان» (به مرکزیت شهرهای نودان و قائمیه) از شهرستان «کازرون» و تشکیل یک شهرستان جدید با نام «کوه‌چنار»، پس از جنجال‌های فراوان از سوی وزارت کشور متوقف شد.

در پی اعتراضات مردم شهر کازرون نسبت به این طرح، چهارشنبه شب گذشته اعتراضات دامنه‌دار در این شهر به درگیری و خشونت کشیده شد و دست‌کم سه کشته و ده‌ها زخمی بر جای گذاشت.

معترضان خواستار توقف طرح بودند.

اما حالا در سوی مقابل مردم بخش‌های چنارشاهیجان و کوهمره هستند که نسبت به توقف این طرح اعتراض دارند و با برپایی تجمع، خواستار ازسرگیری طرح جدایی آنها از کازرون و تشکیل شهرستان مستقل هستند.