پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شواهد حاکی از یک اتفاق تلخ دیگر در کشور است؛ اتفاقی که بر پایه ادعای والدین چند دانش‌آموز پسر یک دبیرستان در غرب تهران، مورد اذیت و آزار جسنی گروهی شده‌اند.

به گزارش ریواس جنوب، «خبرآنلاین» با انتشار این خبر نوشت: یکی از مسئولان دبیرستان پسرانه مقطع متوسطه اول واقع در یک مجتمع آموزشی غیرانتفاعی در منطقه ۲ تهران، متهم به اذیت و آزار جنسی گروهی از دانش‌آموزان، شده است.

یکی از اولیای دانش‌آموزان در این باره اظهار داشت: پسر من از چند ماه پیش پرخاشگر و به شدت عصبی شده بود و حتی ما تصور می‌کردیم او دچار بیماری شده است. او را پیش پزشک بردیم و روند درمان برای پرخاشگری او ادامه یافت تا اینکه پسرم گفت در مدرسه چه بلایی به سرش آمده است؛ یکی از مسئولان مدرسه با پخش تصاویر مستجهن از طریق گوشی تلفن همراه، بچه ها را وادار به اعمال غیراخلاقی می‌کرده است.

اولیای این دانش‌آموزان می‌گویند هم‌اکنون بچه‌ها با وجود اینکه فصل امتحانات آنهاست اما تحت درمان روانشناسی هستند و از لحاظ روحی و روانی به شدت آسیب دیده‌اند.

** تأیید مدیر آموزش و پرورش بر یک حادثه تلخ!

کوهستانی، مدیر آموزش و پرورش منطقه ۲ شهر تهران ضمن تأیید این خبر اظهار کرد: در پی ادعای مطرح شده مبنی بر تحریک تعدادی از دانش آموزان توسط یکی از نیروهای آزاد واحدآموزشی مذکور به عمل غیراخلاقی، پرونده‌ای در مراجع قضایی با شکایت والدین و پیگیری مسئولین منطقه تشکیل شده است. این نیروی آزاد شاغل در مدرسه به عنوان معاون انضباطی جذب شده و عمل غیر اخلاقی وی در همان ابتدای اعلام خبر با حضور بازرسین، رسیدگی و منجر به تشکیل پرونده قضایی شده و از حضور وی در مدرسه جلوگیری شده و همچنین حکم مدیر آموزشگاه غیردولتی به حالت تعلیق درآمده است.

او گفته که در گذشته هیچ گونه شکایت و مراجعه‌ای از سوی دانش آموز یا خانواده به آموزش و پرورش واصل نشده است.

** ادعای برخی رسانه‌ها: متهم از نوادگان یکی از ائمه جمعه سابق شیراز بود!

در همین حال کانال خبری روزاروز مدعی شده که متهم اصلی این ماجرا از نوادگان یکی از روحانیون بلندپایه و از ائمه جمعه سابق شیراز بوده است.

ادعایی که البته خیلی زود توسط بیت مرحوم آیت‌الله حائری‌شیرازی شدیداً تکذیب شد؛ آنها با تکذیب هرگونه نسبت خانوادگی متهم آزار جنسی دانش‌آموزان تهرانی با این روحانی بلندپایه تاکید کردند که هیچ یک از منسوبان این بیت در آموزش و پرورش خصوصا شهر تهران شاغل نیستند.

** روایتی از شرح اتفاقات زشت و شنیع در مدرسه؟!

سایت بهارنیوز هم در گزارشی از ماجرا نوشته که این معاون‌آموزشی با شکایت بیش از ۴۰ نفر از اولیای دانش‌آ‌موزان دیروز حوالی ساعت ۱۰صبح توسط پلیس امنیت بازداشت شده است. به نقل از دانش‌آموزان آسیب‌دیده گفته شده که متهم اصلی پرونده، به دانش‌آموزان مشروب و سیگار می‌داده و برای‌شان فیلم‌های‌ مستهجن می‌فرستاده و علیه آن‌ها آزار جنسی روا می‌داشته اما گویا خود بچه‌ها مدعی‌اند اتفاقات بیش‌تری رخ داده است. برخی خبرها حاکیست که آموزش‌وپرورش برای یک‌هفته می‌کوشیده که این ماجرا را بی‌سروصدا نگه دارد.

بر پایه گزارش این پایگاه خبری، معاون‌آموزشی دبیرستان معین از حوالی آبان و آذر سال گذشته این آزارهای جنسی را آغاز کرده و پس‌از نوروز نیز به‌بهانه اردوهای مرور دروس، برخلاف ابلاغیه‌های آموزش‌وپرورش درباره اردوهای دانش‌آموزی،‌ دانش‌آموزان را به شرکت در اردوهایی در کردان کرج و … تشویق می‌کرده و برخی از آزارها در این اردوها روی داده. والدین شاکی این پرونده خواستار اشد مجازات برای متهم اصلی پرونده، پلمب‌شدن مدرسه و برگزاری کلاس‌های آسیب‌شناسی برای فرزندان آسیب‌دیده‌شان هستند.

متهم اصلی پرونده نزد پلیس امنیت و با حضور خانواده دانش‌آموزان، به برخی اعمال‌ش اعتراف کرده است.

بهرحال شایعه در این خصوص، به سرعت در فضای مجازی در حال گسترش است و لازم است مسئولین مرتبط -پیش از آنکه شایعات باعث وارد آمدن لطمه به احساسات جامعه شود- شرح دقیق ماجرا را به اطلاع مردم برسند.

انتهای پیام/ س۲۵۳۹