پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

درحالی‌که رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز از لزوم تعدیل دست‌کم ۵ درصد از نیروهای انسانی شهرداری شیراز سخن گفته بود، حالا رئیس این شورا اعلام کرده که هیچ تعدیلی اتفاق نخواهد افتاد.

 به گزارش ریواس جنوب، «عبدالرزاق موسوی» چندی پیش در گفتگو با ما، مجموع پرداختیِ حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری را عددی بین ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان در ماه اعلام و تصریح کرده بود: «ما قبلاً هم به شهردار اعلام کردیم که شهر شیراز را گران اداره می‌کنیم. در این بین یکی از جاهایی که هزینه سنگینی را به خود اختصاص می‌دهد همین بخش نیروی انسانی است که معتقدم ما بیش از نیاز شهر، نیروی انسانی داریم. ما به عنوان شورا وظیفه داریم که نظارت مستقیم و مستمر بر فعالیت شهرداری داشته باشیم تا این نهاد کار خود را به بهترین شکل انجام دهد. بر همین اساس، ما شهرداری را مکلف کردیم که حداقل ۵ درصد از نیروهای انسانی خود را تعدیل کند.»

این در حالی بود که بنا به گفته این نماینده مردم، تعداد نیروهای مازاد حاصل از استخدام‌های بی‌رویه در دوره‌ی گذشته، حتی بسیار بیشتر از ۵ درصد (یعنی حدود ۶۰۰ نفر) است.

** اظهارنظر جدید دستغیب؛ “متفاوت” یا “تعبیری دیگر” از تعدیل؟

 اما حالا رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرده که «به‌جز موارد قانونی که مربوط به افراد در شرف بازنشستگی یا مامور به خدمت انجام می‌شود، دیگر هیچ تعدیلی در نیروهای شاغل در شهرداری شیراز اتفاق نمی‌افتد.»

«احمدرضا دستغیب» صبح پنجشنبه ۱۰ خرداد در دیدار هیئت رئیسه‌ی انجمن عکاسان و خبرنگاران استان فارس، با اذعان به افزایش شمار نیروی انسانی شاغل در شهرداری شیراز طی یک دوره‌ی زمانی کوتاه، اما گفته که «اعتقادی به تعدیل نداریم بلکه معتقدیم باید فضا و شغل مناسب برای این افراد ایجاد کرد.»

دستغیب در عین حال تصریح کرده که «بخشی از نیروهای کنونی شهرداری شیراز برای تامین نیروی مورد نیاز در سازمان‌هایی نظیر قطار شهری یا آتش‌نشانی به‌کار گرفته خواهند شد؛ بخشی از نیروهای مامور به خدمت نیز به سازمان‌های تابعه باز می‌گردند و افرادی هم که شرایط قانونی بازنشستگی را داشته باشند، به افتخار بازنشستگی نائل می‌شوند.»

البته رئیس شورای شهر شیراز به اینکه این رویه‌ی شبهِ تعدیل باعث خروج چه تعداد از نیروهای شهرداری خواهد شد، اشاره‌ای نکرده است؛ چرا که ممکن است با این تغییر و تحولات در زمینه نیروهای انسانی، عملاً همان تعدیل حداقل ۵ درصد نیروها نیز محقق شود. در این صورت، در واقع با «تقسیم نیرو»، «تعدیل نیرو» نیز تأمین شود.

انتهای پیام/ سجاد بنام