پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز معتقد است که مطالبات مردم شیراز در خصوص پارازیت‌ها، باید به دور از حاشیه‌سازی و انگ‌های سیاسی، پیگیری شود.

حسین جعفری- رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز

 به گزارش ریواس جنوب، حسین جعفری با یادآوری این نکته که چندین سال است انتشار احتمالی پارازیت به‌عنوان یک نگرانی جدی برای مردم شیراز مطرح است، اظهار داشت: متأسفانه این موضوع موجب نارضایتی شدید مردم شده و علاوه بر زیان‌های احتمالی از بُعد سلامت و نوعی بی‌توجهی به آزادی مردم، از بُعد امنیت نیز ناکارایی آن روشن شده است.

** مردم درباره تأثیر پارازیت‌ها بر سلامت‌شان سردرگم‌اند

این نماینده مردم در شورای اسلامی با انتقاد از برخی پراکنده‌گویی‌های غیرشفاف در این خصوص، گفت: با استعلام‌هایی که در حوزه‌ی سلامت انجام گرفته اعلام شده که این پارازیت‌ها سرطان‌زا هستند اما در همین زمینه برخی نیز زیان‌های احتمالی این پدیده را انکار کرده‌اند؛ در نتیجه‌ی این پراکنده‌گویی، مردم نیز دچار سردرگمی هستند.

** پارازیت برای ملاحظات امنیتی هم کارساز نیست

جعفری در ادامه به احتمال طرح دلایل امنیتی برای انتشار پارازیت‌ها اشاره و تصریح کرد: ما می‌دانیم که رسانه‌های معاند با بمباران تبلیغاتی تلاش می‌کنند که نظر مردم را علیه نظام تغییر جهت دهند که البته این هدف آن‌ها به تنیجه نمی‌رسد اما اگر از این بُعد هم به موضوع نگاه کنیم باید پرسید که آیا با انتشار پارازیت‌ها توانسته‌ایم مانع تحقق اهداف بیگانگان شویم؟

رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز ادامه داد: به باور من امروزه مردم از طریق یک گوشی موبایل و با استفاده از فضای مجازی، اینترنت و … رسانه‌های دلخواه خود را دنبال می‌کنند. در این صورت آیا انتشار پارازیت‌ها می‌تواند به‌صورت اساسی و اصولی جلوی انتخاب منابع خبری مردم را بگیرد؟

جعفری از نگاهی دیگر نیز به سؤال خود پاسخ داد و تصریح کرد: من معتقدم ما با این شیوه‌ها قطعا موفق نبوده‌ایم که به هدف خود برسیم چرا که اگر موفق بودیم دیگر اصراری بر تداوم پخش پارازیت در سطح شهرها نداشتیم؛ به عبارتی دیگر توزیع مجدد پارازیت‌ها تلویحاً این معنی را می‌دهد که با وجود برخی سیاست‌های محدود کننده ازجمله انتشار پارازیت، آنها همچنان به سمت رسانه‌های دیگر می‌روند، اخبار را -راست یا دروغ- از آنجا می‌گیرند و بنابراین ما ناچاریم همچنان به اهرُم پارازیت متوسل شویم.

** انتشار پارازیت، خلاف آزادی و حقوق شهروندی است

نماینده مردم لپویی در شورای اسلامی شهر اضافه کرد: همچنین باید بدانیم که انتشار پارازیت با حقوق شهروندی و آزادی انتخاب رسانه از سوی مردم در تعارضی روشن است زیرا ما حق نداریم جهت‌گیری مردم را با این شیوه‌های محدودکننده پیش ببریم. لازم است متولیان موضوع را باید به گونه‌ای پیش ببرند که مردم احساس نکنند مسؤولین رو در روی آنها ایستاده‌اند. بلکه باید اثبات کنیم که به تعبیر امام راحل مردم همه‌ی سرمایه‌ی ما هستند و اگر مردم نباشند ما نیز نخواهیم بود.

** مسأله‌ی پارازیت‌ها باید بدون حاشیه‌سازی و به دور از انگ‌های سیاسی پیگیری شود 

وی با اذعان به اینکه سیاست‌های فعلی مقابله با ماهواره نیز به سرنوشت سیاست‌های گذشته ازجمله مقابله با ویدئو و… دچار خواهد شد، گفت: از همه عزیزان خواهش دارم که این مسأله را منطقی، جدی و با نگاهی متفاوت از گذشته دنبال کنند و راه و چاره‌ای در جهت مطالبات و منافع عامه‌ی مردم بیندیشند.

جعفری در پایان از همه مردم و مسؤولین خواست که موضوع پارازیت‌ها را بدون حاشیه‌سازی و به دور از انگ‌های سیاسی پیگیری کنند چرا که مطالبات و سلامت مردم اولویتی به‌دور از تمامی خواسته‌های شخصی و جریانی همه‌ی ماست.

انتهای پیام/ سجاد بنام