پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

گروهی از پزشکان خانواده در مرکز استان فارس، در اعتراض به تأخیر پرداخت معوقات خود تجمع کردند.

به گزارش ریواس جنوب، «اجبار غیرمستقیم برای ورود پزشکان عمومی به طرح پزشک خانواده»،«تأخیرهای مکرر در پرداخت سرانه ماهانه و فصلی»، «عدم افزایش حقوق در دو سال اخیر» و «برخی مشکلات فنی سامانه سیب در ثبت عملکرد پزشکان» ازجمله مشکلاتی بوده که پزشکان خانواده امروز در تجمع خود به آن اشاره کرده‌اند.

شیراز| تجمع پزشکان خانواده در شیراز؛ پرداخت به موقع معوقات درخواست پزشکان

** وعده انعکاس مشکلات در جلسه هم‌اندیشی مقامات ارشد دانشگاهی و بیمه‌ای استان

بر پایه گزارش تسنیم، در پایان این تجمع نشستی با حضور نماینده پزشکان، رئیس و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیرکل بیمه سلامت فارس، مدیرکل بیمه تامین اجتماعی فارس، رئیس اداره پزشک خانواده فارس و رئیس سازمان نظام پزشکی فارس، برگزار شد.

علی بهادر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست با اشاره به اجرای این طرح در فارس از ۶ سال پیش تاکنون و محدودیت‌های بودجه سلامت کشور گفت: باید بکوشیم این بودجه، در مسیر درست هدایت شود.

وی پزشکان خانواده را به عنوان خط مقدم امر تقدم پیشگیری بر درمان دانست که نقش موثری در صرفه‌جویی هزینه‌ها در کشور دارند بنابراین باید مورد توجه قرار گیرند و  از پزشکان خانواده استان خواست تا برای ثمربخشی این دستاوردها در ادامه این مسیر ۶ ساله، با گفتمان و منطق پیگیر مسائل خود باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز قول انعکاس مشکلات را مطرح کرد و پزشکان خانواده را به عنوان دروازه ورودی سلامت جامعه خواند.

انتهای پیام/ سجاد بنام