پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در ادامه سفرهای استانی خود، نوزدهم خردادماه عازم شهرستان سروستان شدند تا از نزدیک از مجموعه‌های بهداشتی و درمانی بازدید کنند.

بازدید هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز از خدمات سلامت در سروستان

 در این برنامه، نشستی با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه، فرماندار و مسوولان شبکه بهداشت و درمان سروستان برگزار شد.

همچنین دکتر علی بهادر و هیات همراه، از بخش‌های مختلف بیمارستان شهدای سروستان بازدید کردند.

بیمارستان ۳۲ تخت‌خوابه شهدای سروستان، دارای خدماتی نظیر CCU، بخش داخلی، اتفاقات، دیالیز، زایشگاه، اتاق عمل، داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی است.

در درمانگاه این بیمارستان نیز با حضور پزشک عمومی و متخصصان اطفال، چشم، داخلی، قلب، پوست، زنان و زایمان، روانپزشک و توانبخشی، به بیماران این شهرستان ارائه خدمت می شود.

در این نشست “مرزوقی” رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروستان، گزارشی از فعالیت های این مجموعه را در عرصه های بهداشت و درمان، ارائه کرد.

همچنین “نادری” رئیس شورای خیرین سلامت سروستان، به بیان فعالیت های این شورا در جذب نیکوکاران سلامت پرداخت.

پروژه های عمرانی در حوزه سلامت، ازجمله موارد دیگری بود که در شهرستان سروستان، مورد بازدید مقامات ارشد مدیریت دستگاه سلامت استان قرار گرفت.

پروژه ساخت کلینیک تخصصی در سروستان، با عنوان خدمتی دیگر از طرح تحول نظام سلامت، در محوطه بیمارستان شهدا، مراحل پایانی ساخت را طی می کند.

توسعه اورژانس های بیمارستانی، از دیگر بسته های خدمتی طرح تحول نظام سلامت است که در آینده نزدیک، در شهرستان سروستان نیز به ثمر رسیده و به مجموعه خدمات سلامت این شهرستان می پیوندد.

این پروژه سلامت، در قالب ۷۷۰ مترمربع در حال ساخت است که ۳۲۰ مترمربع از آن، از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بهسازی و نوسازی شده و به همت نیک اندیشان سلامت سروستانی، ۴۵۰ مترمربع دیگر از این خدمت سلامت، در حال نوسازی است.

بازدید از دو مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی سروستان، دیگر برنامه های اعضای هیات رئیسه دانشگاه در این سفر بود.

مرکز خدمات جامع سلامت شهری سروستان، با دو هزار مترمربع مساحت و ۶۵۰ مترمبع زیربنا، به ۱۸ هزار و ۶۳۵ نفر از جمعیت شهری سروستان، ارائه خدمت می کند.

واحدهای دندانپزشکی، طب کار، مشاوره و روانشناسی، بهداشت محیط، مشاوره بیماری های رفتاری، واکسیناسیون و انجام تست پاپ اسمیر، از مجموعه خدمات این مرکز در شهرستان سروستان است.

در این بازدید همچنین نحوه خدمت رسانی فعال به جمعیت تحت پوشش و همچنین ثبت اطلاعات در سامانه الکترونیکی “سیب”، ارزیابی شد.

در ادامه، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی سروستان، مورد بازدید اعضای هیات رئیسه دانشگاه، قرار گرفت.

این مرکز در زمینی به مساحت ۵۵۰مترمربع، با حضور یک ماما، یک پزشک و یک دندانپزشک، به پنج هزار و ۴۷۳نفر از جمعیت سروستان، ارائه خدمت می کند.

همچنین پروژه ساخت شبکه بهداشت و درمان سروستان، با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه، مورد بازدید قرار گرفت.

گفتنی است “کشاورزی” معاون درمان، “همتی” معاون بهداشت، “شریفی” سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع، “افراشی” معاون اجتماعی، “فرح‌بخش” رئیس حوزه ریاست دانشگاه و “درستی” مدیر نظارت بر دارو، فرآورده های بیولوژیک و مواد معاونت غذا و دارو، در این بازدید، رئیس دانشگاه را همراهی کرده‌اند.

انتهای پیام/ سجاد بنام