پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس با تأکید بر منع قانونیِ دریافت شهریه در مدارس دولتی، دریافت مشارکت‌های مردمی با رضایت والدین و خارج از برنامه زمانی ثبت‌نام را مجاز اعلام کرد.

عبدالرسول احمدی- سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان فارس

به گزارش ریواس جنوب، عبدالرسول احمدی، با اذعان به مشکلات مالی مدارس برای شروع سال تحصیلی جدید گفته که مشارکت‌های مردمی می‌تواند برخی از کمبود‌های مالی را جبران کند.

مقام ارشد آموزش و پرورش فارس برخی کمبودهای مالی را ناشی از عدم توزیع به‌موقع سرانه دانش‌آموزی از سوی وزارت آموزش و پرورش دانست.

او همچنین در توجیه منطقی جذب مشارکت‌های مردمی، به بهره‌گیری خودِ وزارت آموزش و پرورش از کمک‌های مردمی و خیران به‌ویژه در حوزه ساخت فضاهای آموزشی اشاره کرد.

البته نکته‌ی مهمی که در اظهارات احمدی وجود دارد شرطی است که برای دریافت این کمک‌ها تعیین شده که بر اساس آن دریافت هرگونه مشارکت مردمی نیز الزاماً می‌بایست خارج از موعد ثبت‌نام باشد؛ شرطی که می‌تواند جلوی سوءاستفاده احتمالی برخی مدارس را برای دریافت شهریه با نام مشارکت مردمی را بگیرد.

سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش همچنین معتقد است که یکی از راه‌های مدیریت صحیح منابع مالی موجود، صرفه‌جویی در مخارج است و مدیران می‌توانند با حذف هزینه‌های غیر ضروری، بخش قابل توجهی از کمبود منابع مالی را جبران کنند.

انتهای پیام/ سجاد بنام