پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۱۹٫۶ درصدی مرگ غیرطبیعی در این استان خبرداد.

به گزارش ریواس جنوب«کامروز امینی»  افزود : در سال ۹۶ تعداد ۵۶۶ کارشناسی تعیین علت فوت در ادارات پزشکی قانونی استان انجام شده که از این تعداد ۱۶۱زن و ۴۰۵مرد بوده اند . این تعداد نسبت به سال ۹۵ افزایش ۱۳٫۹ درصدی داشت .

وی اظهارکرد : از تعداد کل اجساد معاینه شده در سال ۹۶ تعداد ۴۲۷ مورد مربوط به مرگ های غیر طبیعی بوده که این رقم نسبت به سال ۹۵ افزایش ۱۹٫۶ درصدی داشته است.

فوت ۱۸۳ نفر بر اثر تصادفات رانندگی

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمدخاطرنشان کرد: بالاترین آمار نحوه فوت در مرگ های غیر طبیعی فوت استان در اثر تصادفات رانندگی با ۱۸۳ مورد ثبت شده است .

امینی با بیان اینکه يكي از مسئوليت هاي مهم و حساس پزشكي قانوني تعيين علت فوت در مرگ هاي غير طبيعي است، تصریح کرد: مرگ هاي غیر طبیعی بر حسب علت فوت، مرگهایی هستند که به دنبال مداخله یک یا چند عامل خارجی همانند عوامل فیزیکی، شیمیایی، روانی و مکانیکی بوقوع پیوسته و بر اساس علت مرگ شامل مواردی همچون برق گرفتگي، حوادث رانندگي، سوختگي، عوارض ناشي از سوء مصرف مواد مخدر، مسموميت با گاز مونوكسيد كربن، غرق شدگي، سقوط از بلندي، مسموميت دارويي، مسموميت با سم، سلاح سرد، حلق آويز و غيره تقسیم بندي شده اند.

وی اضافه کرد: تمام اجساد با مرگ غیر طبیعی جهت تعیین علت فوت باید به پزشکی قانونی ارجاع شود و رضایت و عدم شکایت اولیاء دم نباید منجر به صدور جواز دفن از سوی حوزه های بهداشتی درمانی شامل پزشکان شاغل در بیمارستانها و یا سایر مراکز درمانی دولتی یا خصوصی شود