پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بعد از حادثه غمبار سقوط هواپیما، شرکت هواپیمایی آتا پروازهای فرودگاه یاسوج را از سر گرفت اما خیلی زود با مشکلاتی که گفته می‌شود در ناوگان امبرائر این شرکت به وجود آمده، این پروازها در بسیاری از فرودگاه‌ها لغو شده است؛  موضوعی که مدیر فرودگاه یاسوج آن را تأیید کرده است؛ در روزهای اخیر چندین پرواز در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ناگهانی لغو شده بودند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، علی محسنیان به تین‌نیوز گفت که در اوایل سال جاری مجدداً مسیر تهران-یاسوج در این فرودگاه توسط آتا برقرار شد اما اخیراً آتا اعلام کرده است که به دلیل مشکلاتی که برای ناوگان امبرائر این شرکت به وجود آمده است به‌صورت موقت پروازها لغو خواهند شد.

لغو پروازهای «آتا» به یاسوج در پی مشکلات ناوگان «امبرائر»

محسنیان در خصوص آخرین وضعیت پروازهای فرودگاه یاسوج پس از سانحه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج که در مقطع زمانی پروازهای این فرودگاه قطع شده بود، توضیح داد: با دستور شخص وزیر راه و شهرسازی و پیگیری‌های صورت گرفته از نیمه اردیبهشت‌ماه سال جاری مجدداً پروازهای این فرودگاه توسط شرکت هواپیمایی «آتا» برقرار شد.

وی در ادامه مطلب فوق افزود: در فاز اول مقرر بود که شرکت «آتا» هفته‌ای چهار پرواز با ناوگان امبرائر در مسیر تهران-یاسوج-تهران برقرار کند.

مدیر فرودگاه یاسوج با اشاره به این مسئله که چندین هفته این پروازها برقرار شد، خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر شرکت هواپیمایی «آتا» اعلام کرده است که به دلیل مشکلاتی که برای ناوگان امبرائر این شرکت به وجود آمده است به صورت موقت پروازها لغو خواهند شد.

او در ادامه گفت: «آتا» اعلام کرده است مشکلات ناوگان امبرائر تا چند روز آینده حل خواهد شد و مجدداً پروازهای این شرکت به یاسوج برقرار می‌شود؛ ضمن اینکه این مشکل تنها مختص فرودگاه یاسوج نیست و پروازهای «آتا» با ناوگان امبرائر در تمام فرودگاه‌ها لغو شده است.

محسنیان در پاسخ به این سوال که «نتایج مذاکره با شرکت آسمان برای برقراری پرواز ای‌تی‌آر به کجا انجامید و آیا این شرکت قصد برقراری مجدد پروازها به این فرودگاه را دارد؟» عنوان کرد: مذاکرات و رایزنی‌های برای از انجام  پرواز، با شرکت‌های هواپیمایی از جمله آسمان صورت گرفته‌است؛ در رایزنی‌های با آسمان درباره استفاده از ناوگان فوکر ۱۰۰ برای برقراری پروازها به این فرودگاه انجام شده است.

او تاکید کرد: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به‌خوبی تمام امکانات و تجهیزات عملیاتی را متناسب برای فرودگاه یاسوج آماده کرده و همه ملزومات برای برقراری پروازها مهیاست.