پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به همراه اعضای هیات رئیسه دانشگاه، روند ارایه خدمات آموزشی، پژوهشی و درمانی در دانشکده دندانپزشکی شیراز را بررسی کردند.

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از وب‌دا شیراز، “دکتر علی بهادر” رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه برنامه بازدیدهای دوره ای از دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به همراه دکتر “مصباح شمس” معاون آموزشی، دکتر “مهرداد شریفی” سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع و دکتر “عبدالحسین فرح بخش” رییس حوزه ریاست دانشگاه، از دانشکده دندانپزشکی بازدید کرد.

بخش های درمان جامع، ایمپلنت، کلینیک شکاف لب و کام، اتاق های پروتز، جراحی و اساتید، سالن اجتماعات، سالن امتحانات و سالن غذاخوری دانشکده دندانپزشکی از جمله مواردی بود که مورد بازدید اعضای هیات رئیسه دانشگاه قرار گرفت.

رییس دانشکده دندانپزشکی شیراز با معرفی بیشتر این دانشکده، گفت: اساتید هیات علمی این دانشکده در ۱۲ بخش به آموزش دانشجویان مشغول هستند و در تمام بخش ها به صورت فعال، خدمات درمانی مختلف به بیماران و مراجعان ارایه می شود.

دکتر “مهتاب معمارپور” افزود: بیش از ۷۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف، شامل سراسری، بالینی و تخصصی در این دانشکده تحصیل می کنند.

او همچنین بهره برداری از کلینیک شکاف لب و کام را خدمتی مهم در این دانشکده برشمرد که به تازگی به چرخه خدمات دانشکده افزوده شده است و ادامه داد: این کلینیک به عنوان یک فضای آموزشی و درمانی، گام موثری در امر ارایه خدمت به بیماران مبتلا به شکاف لب و کام است.

رییس دانشکده دندانپزشکی، افزود: سالن آمفی تئاتر دانشکده با ظرفیت ۲۰۰ صندلی، بخش جدید ایمپلنت های دندانی شامل فضاهای آموزشی برای دانشجویان و دستیاران این رشته و فضای درمانی برای بیماران نیازمند درمان های پیشرفته جراحی و کاشت ایمپلنت های دندانی، ساخت یک کلاس آموزشی برای گروه سلامت دهان، بازسازی ۱۰ اتاق اداری و نوسازی در بخش درمان جامع نیز از پروژه های عمرانی است که مدتی پیش در این دانشکده افتتاح شد.

دکتر معمارپور همچنین اضافه شدن هشت اتاق جدید، راه‌اندازی یک بخش برای امور اساتید و اعضای هیات علمی و بهره بردای از کتابخانه، قرائت خانه و سه کلاس درس در طبقه زیرزمین، افتتاح اسکنر داخلی دهان، دستگاه تشخیص پوسیدگی دندان، دستگاه لیزر و اتوکلاو رومیزی کلاسB و دیگر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی جدید در دانشکده دندانپزشکی شیراز را از سایر خدمات جدید در این دانشکده برشمرد.

او در ادامه، با اشاره به سابقه پنجاه سال فعالیت دانشکده دندانپزشکی شیراز، از برگزاری جشن ۵۰ سالگی این دانشکده در سال آینده، خبر داد.

دیدار و گفتگو با دانشجویان و بررسی مسایل آنان، دیگر برنامه بازدید رییس دانشگاه در دانشکده دندانپزشکی بود.

انتهای پیام/ سحر محمدزاده