پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود آنکه دریا و دریاچه‌ای ندارد اما در آمار غرق‌شدگی جایگاه بسیار نگران‌کننده‌ای در کشور دارد؛ با شروع فصل آب‌تنی‌ها در این استان، آمار مرگ و میرهای ناشی از غرق‌شدگی نیز آغاز خواهد شد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ تعداد ۱۰ مورد غرق‌شدگی داشته که با استان‌های ساحلی دریاها نیز برابری می‌کند.

سال ۹۵ نیز ۱۲ نفر به علت غرق‌شدگی در استان کهگیلویه و بویراحمد جان خود را از دست دادند و تقریبا در یک دهه گدشته بیش از ۱۰۰ نفر جان خود را در رودخانه‌های این استان از دست دادند.

کامروز امینی، مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد با تأیید این آمار گفته است که استان کهگیلویه و بویراحمد در مرگ و میرهای ناشی از غرق‌شدگی دارای رتبه ششم در کشور است.

آماری نگران کننده که عمدتا در رودخانه‌ها بوده و با شروع فصل گرم سال و آب‌تنی در رودخانه‌ها در صورتی که مردم نکات ایمنی را رعایت نکنند باز هم شاهد غرق شدن تعدادی از جوانان و مردم این استان خواهیم بود.

باید دید امسال قرعه مرگ در رودخانه‌های این استان به نام چه افرادی می‌افتد و آیا می‌شود با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی و مهم‌تر از ان احتیاط کردن مردم، امسال شاهد هیچ غرق‌شدگی در استان کهگیلویه و بویراحمد نباشیم؟

انتهای پیام/بنام