پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پخش مسابقات فوتبال جام جهانی فوتبال در چند مکان عمومی شیراز از جمله ۳ سینما و یک پارک، آغاز شده است.

 به گزارش ریواس جنوب در یک اقدام قابل توجه، معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز، از پخش بازی‌های جام جهانی فوتبال در پارک آزادی این شهر خبر داد.

به گفته «حسین پروین» فعلاً در هر روز امکان پخش دو بازی در ساعت‌های ۱۹:۳۰ و ۲۲:۳۰ شب فراهم شده اما تلاش برای فراهم‌سازی امکانات مناسب برای پخش بازی‌هایی که در طول روز برگزار می‌شود، نیز در حال انجام است.

# تکمیلی/

محمدجواد کشاورزی، مدیر اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز امروز (چهارشنبه ۳۰ خرداد؛ هنگام تکمیل این گزارش) به ریواس جنوب خبر داده که مسابقات تیم ملی کشورمان در پارک «مادر» و پارک «نماز» شیراز نیز پخش می‌شود.

همچنین در حالیکه برنامه پخش مسابقات فوتبال در منطقه کوزه‌گری شیراز نیز آغاز شده بود اما برخی از شهروندان ساکن این منطقه از توقف پخش مسابقات در این محله خبر داده‌اند. یک مقام مسئول در شهرداری گفته که متولی پخش مسابقات در این منطقه، مجوزهای لازم را دریافت نکرده بودند.

پخش مسابقات فوتبال در پارک‌ها برای نخستین بار در استان فارس و با استقبال بسیار خوب مردم صورت می‌گیرد و فضایی مهیج را برای شهروندان علاقه‌مند به فوتبال را فراهم آورد.

همچنین «رسول شهابیان» مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان فارس نیز از نمایش ۳ بازی تیم ایران و ۳ بازی مرحله نیمه نهایی جام جهانی فوتبال در سینما سعدی و سینما ایران خبر داده است.

ممکن است امکان نمایش دیگر بازی‌ها نیز فراهم شود.

اما مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب بازی‌های جام جهانی روسیه را کامل‌تر روی پرده سینما می‌برد.

این مجموعه تازه‌تأسیس در مجمتع خلیج فارس شیراز، علاوه بر امکان خرید اینترنتی بلیت سینما، پیش‌بینی مسابقات با اهدای جایزه را نیز برای علاقه‌مندان فراهم کرده است.

گفتنی است امروز جمعه ۲۵ خردادماه در سومین بازی جام جهانی ۲۰۱۸، تیم کشورمان اولین دیدار خود را در برابر مراکش برگزار خواهد کرد.

دیدن مسابقات حساس کشورمان در کنار طرفدران پُرشور تیم ملی، می‌تواند تجربه‌ای خوب و مهیج برای شهروندان شیراز باشد.

انتهای پیام/ سجاد بنام