پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر شعب بانک مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ‌بانک مسکن استان با پرداخت ۸۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رکورددار پرداخت تسهیلات در شبکه بانکی استان است.

به گزارش ریواس جنوب؛ مهدی آل وردی ‌ضمن اعلام این خبر افزود: در حالی که طبق سیاست بانک مرکزی نسبت تسهیلات به منابع ۸۰ درصد تعیین شده است اما این نسبت در بانک مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۳۰۰ درصد می‌باشد.
مدیر شعب بانک مسکن کهگیلویه و بویراحمد این مبلغ تسهیلات را برای یک استان کوچک مبلغ قابل توجهی خواند و اضافه کرد: با توجه به میانگین پرداخت تسهیلات مسکن می‌توان گفت که بیش از نیمی از مردم استان از خدمات تسهیلاتی بانک مسکن در حوزه های مختلف بهره مند شدند.
وی اظهارداشت بانک مسکن استان در پرداخت تسهیلات اقشار خاص هم همواره پیشرو بوده و پرداخت تسهیلات به معرفی شدگان کمیته امداد ‌و خانواده محترم شهدا و ایثارگران به سرعت در دستور کار این بانک قرار می‌گرفت و طبیعتا این روند هم ادامه خواهد داشت.
آل وردی این حجم از تسهیلات را نشان‌دهنده توجه جدی بانک مسکن به اقشار متوسط و پایین جامعه دانست و گفت افتخار بانک مسکن به همین خدمتگزاری بی‌منت است.
مدیر شعب بانک مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۸۰۰ میلیارد ریال از تسهیلات اعطایی بانک مسکن را مربوط به دو سال اخیر عنوان کرد و تصریح کرد به وضوح می‌توان به همسوئی سیاست های بانک مسکن با سیاست‌های دولت پی برد.
این مسوول بانکی همچنین بیان داشت: ‌درصد بالایی از تسهیلات بانک مسکن استان به صورت تکلیفی در حوزه های مسکن مهر، ‌روستایی،‌ بافت فرسوده، ‌حوادث غیر مترقبه روستایی،‌ مسکن اقشار خاص ‌بنیاد شهید و ایثارگران، اشتغالزایی اقشار خاص،‌ رونق تولید، ‌مسکن کارکنان نیروی انتظامی و تسهیلات ازدواج پرداخت شد که مجموع این اقدامات در راستای رونق اقتصادی صورت گرفته است.
آل وردی با بیان این که بخش مسکن موتور محرکه اقتصاد است تشریح کرد: ‌بیش از ٢٠٠ صنعت وابسته به بخش مسکن شناسایی شده است که با پرداخت تسهیلات مسکن جان تازه ای می گیرند.
مدیر شعب بانک مسکن کهگیلویه و بویراحمد تقویت منابع مالی این بانک را زمینه ساز افزایش توان پرداخت تسهیلات به نیازمندان واقعی و متعاقب آن اشتغالزایی و رونق اقتصادی مطرح کرد.