پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، حقوقی و املاک شورای شهر شیراز معتقد است که مدیران باید جسارت کافی برای مقاومت در مقابل درخواست‌های غیرقانونی حتی از سوی مافوق خود را داشته باشند.

سید عبدالرزاق موسوی- رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، حقوقی و املاک شورای شهر شیراز

 به گزارش ریواس جنوب، عبدالرزاق موسوی در نطق اخیر خود به موضوع عزل و نصب‌های اخیر مدیران شهرداری شیراز اشاره کرد و گفت: ما در شهرداری به مدیرانی نیاز داریم که علاوه بر دارا بودن تخصص و مهارت، نوآور و خلاق باشند؛ از تمام ظرفیت شهر و نیروی انسانی برای تحقق اهداف شهرداری استفاده کنند؛ بتوانند سازمان خودشان را علمی و به‌روز اداره کنند؛ بتوانند خوب و درست تصمیم بگیرند و جرات و جسارت اجرای تصمیمات خود را هم داشته باشند.

او اضافه کرد: از همه مدیران شهری توقع می‌رود که در مقابل هر درخواست غیرمنطقی و غیرقانونی حتی اگر از سوی مافوق خود یا به فرض از سوی نهاد ناظر خود یعنی شورای شهر مطرح شود، با توجیه و تعامل و حتی اگر لازم باشد با مقاومت بایستند. معتقدم مدیران کلان‌شهر شیراز نگاهشان باید به زیردستان و همکارانشان باشد نه مافوق خود! مدیری که دائماً به استمرار حضور خودش فکر کند، نمی‌تواند روی کار درست و انجام مأموریت سازمانی در جهت منافع مردم متمرکز شود.

موسوی تصریح کرد: به عنوان عضوی از شورا دست این گونه مدیران را می‌بوسم چرا که باور دارم این دسته از مدیران هستند که می‌توانند شهرداری شهر بزرگی همچون شیراز را مدیریت و سامان‌دهی کنند.

نماینده مردم شیراز در شورای شهر در ادامه به خواسته‌های خود در خصوص انتصاب مدیران جدید در این مجموعه پرداخت و اظهار داشت: از شهردار انتظار داریم در عزل و نصب‌ها به نحوی عمل شود که نیروهای جایگزین بیش از مدیران پیشین خود از تخصص و توانمندی کافی برخوردار باشند.

او اعتقاد دارد که بهتر است مدیران جدید حتی‌المقدور از بین مدیران و نیروهای توانمند خود مجموعه شهرداری، انتخاب شوند.

موسوی خواستار افزایش اختیارات مدیران زیرمجموعه شهرداری برای عزل و نصب‌های خود شد و گفت: شهردار باید به معاونین و مدیران ارشد در مناطق و سازمان‌های مختلف اعتماد کند و اجازه دهد که خودشان همکاران خود را انتخاب کنند تا انتصابات امید به ارتقای کارکنان و کارشناسان را تقویت کند.

او افزود: در حوزه وظایف و اختیارات مدیران معتقدم که نیاز به بازنگری داریم و لازم است که با افزایش اختیارات مدیران حوزه‌های مختلف، به‌جای سلب اختیارات آنها، نظارت بر کارشان را افزایش داد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، حقوقی و املاک شورای شهر شیراز اظهارات خود را با توصیه به مدیران جدید شهرداری خاتمه داد و گفت: از منصوبین جدید درخواست می‌کنم که دست به اقداماتی که دیگران را به‌خاطر آن محکوم کرده‌ایم، نزنند و خواهش دارم که در جابه‌جایی نیروها، مصالح و منافع مردم و بهره‌وری نیروی انسانی و امنیت شغلی کارکنان را مورد توجه جدی قرار دهند.

انتهای پیام/ سجاد بنام