پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جدیت خود در اداره جلسات و پیگیری خروجی مشخص برای مردم گفت که نمی‌دانم چرا برخی مدیران نمی‌خواهند با روش اداره جلسات من آشنا شوند؟ او که به ۱۲ مصوبه کلی با ایرادات نگارشی حوزه آب منطقه‌ای ایراد می‌گرفت از یک قول و قرار مهم با رئیس دادگستری این استان هم گفت.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، علی‌محمد احمدی در شورای حفاظت از منابع آب کهگیلویه و بویراحمد با دستور کار چاه‌های غیرمجاز گفت: آقای داوودی، پلمب چاه‌های غیرمجاز را از افراد بی‌پارتی شروع نکنید بلکه اول از افراد کارمند و مدیر و پارتی‌دار شروع کنید و بعد برسید به آن روستایی تولیدکننده و بیچاره که کسی را ندارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: اگر این کار را کنید هم خدا خوشش می‌آید هم مردم با این سیاست‌های حفظ منابع آب همراهی می‌کنند.

احمدی از یک قول و قرار مهم با حجت‌الاسلام مزارعی، رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد هم خبر داد و بیان کرد که در دیداری که با وی داشتم، فرمودند که اگر قاضی من هم چاه غیرمجازی دارد ابتدا از او شروع کنید و پلمب کند و بدانید من پشت شما هستم، شما هم اگر در استانداری یا در بین مدیرانتان کسی چاه آب غیرمجاز دارد، حمایت نکنید و آن را پلمب کنید.

در این نشست ۱۲ مصوبه شورای حفاظت از منابع آب قرائت شد که نه تنها اجرایی نشده بودند بلکه استاندار به کلی بودن آنها و نوع نگارش مبهم و ایراددار آن‌ها نیز ایراد گرفت و در ضرب‌المثلی پرمفهوم توضیح داد که شیر مرده بیرون قفس بهتر از شیر زنده درون قفس است لذا در جلسه‌ای که من مدیر آن هستم هیچ مصوبه کلی و غیرشفاف آورده نشود.

اصلا مصوبه نباشد بهتر است از مصوبه‌ای که اجرایی نمی‌شود.

چرا برخی مدیران نمی‌خواهند با شیوه اداره جلسات من آشنا شوند و کنار بیایند؟

احمدی از عزیز فیلی- معاون عمرانی استاندار- بخاطر اداره جلسه‌ای که در آن، این ۱۲ مصوبه کلی و غیر قابل اجرا بیرون آمدند به شدت انتقاد کرد و گفت: من ایرادی به آقای داوودی و همکاران نمی‌گیرم بلکه مقصر را معاون عمرانی خودم می‌دانم که این جلسه را به این شیوه اداره کرده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از معاون عمرانی خود خواست تا به هیچ عنوان اجازه ندهد مدیران با الفاظ و ادبیات خاص و مصوبه‌های غیراجرایی و قابل فرار، ما و مردم را سرکار بگذارند.

ما فرصت کلی‌گویی و دور هم نشستن نداریم، خروجی یک جلسه اگر مصرف بهینه آب در یک متر هم باشد بهتر از مصوبه‌ای است که در هزار هکتار است اما اجرایی نمی‌شود!

نگویید آقای استاندار به جزئیات ورود کرده است بلکه این‌ها دقت‌کردن در مسائل این استان و مردم است.

شورای حفاظت از منابع آب کهگیلویه و بویراحمد