پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس، گفت: باید بصورت فرابخشی و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های جامعه و مشارکت عمومی، اقدامات مؤثری در حوزه پيشگيري و مبارزه با مواد مخدر صورت پذیرد.

محمدرضا ابراهيمي – دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي ضمن گراميداشت فرا رسيدن سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر در جمع مسئولان و فعالان سازمان‌هاي مردم نهاد در عرصه مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: فعاليت و همكاري سازمان‌های مردم ‌نهاد تضمین کننده رویکرد اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر خواهد بود.

وي افزود: در این راستا تمام توان خود را به کار گرفته‌ايم تا هدف حضور گسترده و فعال سازمان‌های مردم‌نهاد در عرصه‌های مختلف اجتماعی بويژه مبارزه با پديده شوم اعتياد امکان‌پذیر شود.

رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: همدلی و همسویی آحاد مختلف جامعه به ويژه نوجوانان و جوانان ضرورت اصلی و مهم در موفقیت امر مبارزه با آسیب‌های اجتماعی به ویژه پیشگیری از اعتیاد به شمار می‌رود.

ابراهيمي با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالي) در انجام اقدامات جهادی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه و رهایی آسیب دیدگان از مضرات اعتیاد، انجام امور عادی کفایت نمی‌کند، بلکه باید بصورت فرابخشی و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های جامعه و مشارکت عمومی، اقدامات مؤثری در این حوزه صورت پذیرد.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: نهادهای مردمی در كنار دستگاه‌هاي دولتي باید آگاه‌سازی جامعه را برای مصون ماندن از خطرات اعتیاد در اولویت کاری خود قرار دهند.

وي ارتقاء فرهنگ مشارکت اجتماعی اقشار و گروه‌های مختلف مردم را در امر مبارزه با مواد مخدر مهم برشمرد و افزود: جهت تحقق مشارکت همگانی و همه جانبه مردم، توجه به حوزه‌های مختلف همانند آموزش همگانی جامعه، اطلاع‌رسانی مناسب و مؤثر به جامعه، بهره‌گیری از پتانسیل‌های رسانه‌های جمعی، استفاده از توانمندی‌های دینی و مذهبی، توجه به توان بسیار بالای خیرین و گروه‌های مرجع، الگوه‌های مؤثر اجتماعی، هنری، فرهنگی، ورزشی، سیاسی و علمی ضروری است.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان در پايان سخنان خود اظهار داشت: گرفتار شدن افراد بويژه نوجوان و جوانان در دام اعتیاد زیبنده كشور ما و جامعه اسلامی نیست لذا بايد با تمام توان در برابر اين مُعضل ايستاد و زمینه مشارکت خلاق و سازمان‌یافته مردم و گروه‌های مختلف اجتماعی را در اين عرصه بيش از پيش فراهم کرد.

انتهای پیام/ سعید قرچه