پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مسوول بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت شهدای والفجر با معرفی مراکز دندانپزشکی زیرمجموعه این مرکز، خدمات سلامت دهان و دندان را که با تعرفه دولتی در این مراکز ارائه می شود، اعلام کرد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از “وب دا”، دکتر حسنعلی کاظمی گفت: دندان ها نقش اساسی در جویدن مواد غذایی، تغذیه، حفظ زیبایی چهره و لبخند، تلفظ صحیح کلمات و کمک به سلامت روحی و روانی دارند و سلامت آن ها به کمک استفاده درست از مسواک، خمیر دندان مناسب و همچنین نخ دندان و گاهی دهانشویه تامین می شود.

او با معرفی مراکز بهداشتی شهری زیر مجموعه مرکز بهداشت شهدای والفجر، از مرکز امام صادق (ع)، مرکز حضرت ابوالفضل (ع)، مرکز محسن افتخار، مرکز مکتب جعفری، مرکز احمد بن موسی(ع)، مرکز سعدی، مرکز نمازی، مرکز طالقانی، مرکز اکبرآباد و مرکز امام حسن مجتبی(ع) نام برد و افزود: مراکز بهداشتی روستایی نیز شامل مرکز تفیهان، مرکز ظفرآباد، مرکز کفترک، مرکز داریون و مرکز دیندارلو است.

دکتر کاظمی ادامه داد: در این مراکز خدمات معاینه، کشیدن، ترمیم، جرمگیری، پالپوتومی، فیشورسیلانت و فلورایدتراپی ارائه می شود که در مرکز امام صادق(ع) علاوه بر خدمات عمومی، خدماتی تخصصی از قبیل عصب‌کشی دندان(اندو)، ترمیم های تخصصی، ارتودنسی، پریو، پروتز و ایمپلنت نیز ارائه می شود.

مسوول بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت شهدای والفجر، از دست دادن دندان ها را موجب پيامدهاي مخربي در سلامت عمومي و ناحيه فك و صورت عنوان کرد و گفت: برای جلوگيري از این مشکل، پروتز مناسب جايگزين می شود که شامل گروه متحرك، بريج‌هاي ثابت و ايمپلنت است و در صورت وجود شرايط مناسب، درمان ايمپلنت مي تواند بهترين گزينه باشد.

او عامل اصلی پوسیدگی را پلاک دندانی عنوان کرد که برای کاهش آن یاید ضمن مقاوم سازی دندان، انجام معاینه مرتب و از بین بردن پلاک ها، زمینه های ایجاد آن نیز کنترل شود.

دکتر کاظمی یادآور شد: در راستاي دسترسي آسان‌تر به اين خدمت، درمانگاه دندانپزشكي امام صادق(ع) از ابتداي خرداد، با تعرفه دولتی، پذیرای مراجعان است.

انتهای پیام/ سجاد بنام