پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شیراز معتقد است انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی تنها با برگزاری جلسات و صحبت بدون عمل نتیجه بخش نیست و باید عملیاتی به این مقوله نگریست.

علی سعیدی- معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شیراز

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی فرمانداری شیراز؛ سومین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرستان شیراز به ریاست سعیدی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شیراز و با حضور مسئولین و اعضا دستگاه های اجرایی در سالن اجتماعات فرمانداری شیراز تشکیل شد.

در این جلسه سعیدی عنوان داشت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرستان فرصت مغتنمی را در اختیارمان قرار داده تا در کنار یکدیگر به بررسی وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهرستان شیراز بپردازیم. در این راستا تنها پرداختن به آسیب ها و حل و رفع آن وظیفه این کمیسیون نیست بلکه استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل ها و بهتر نمودن نقاط قوت در شهرستان نیز از اهم وظایف این کمیسیون بشمار می رود.

وی در ادامه عنوان داشت نباید انتظار داشت که انجام امورات اجتماعی در کمترین زمان نتیجه دهد بلکه این موضوع محتاج سپری شدن وقتی طولانی و دراز مدت است.

سعیدی به اعضا توصیه کرد که نباید ناامید شد و نسبت به مسائل بی تفاوت گشت زیرا برای حصول نتیجه ضمن داشتن سعه صدر باید تلاش ها را مضاعف کرد و نسبت به آنها حساس بود و با جدیت پیگیری کرد.

وی اضافه کرد: انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی تنها با برگزاری جلسات و صحبت بدون عمل نتیجه بخش نخواهد بود بلکه باید عملیاتی به آن نگریست و با ارائه راهکار و تبادل نظر آنها را در محک آزمون و خطا قرار داد.

سعیدی ادامه داد: هر دستگاه اجرایی بنا به وظیفه ذاتی خود می بایست در این راستا قدم بردارد. در میدان بودن، احساس مسئولیت، تدوین راهکار، پیگیری و در نهایت نظارت از اهم اقدامات است. همچنین در این راستا نباید دچار روزمرگی شد و به امورات به صورت مسئله ای عادی نگریست بلکه باید به صورت دقیق و با امعان نظر حرکت کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شیراز تصریح کرد این کمیسیون جایگاه ویژه ای دارد و به دلیل قابلیت های فراوان و مداخله در تمام مباحث فرهنگی و اجتماعی لیکن به شرط دلسوزی و تعهد کاری مسئولین می تواند به صورت تخصصی تمامی مسائل را مورد بررسی قرار دهد.

سعیدی در پایان گفت اشرافیت اطلاعاتی از طریق موجود بودن بانک های اطلاعاتی و نیازهای هر ارگان متناسب با مقتضیات زمان از اموراتی است که می بایست مد نظر تمام اعضا کمیسیون جهت بهبود اوضاع قرار گیرد.

انتهای پیام/ حمید جورکش