پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آئین بهره برداری از مرکز قلب شهرستان آباده، گفت: دولت با وجود همه مشکلات، برای توزیع خدمت در تمام مناطق کشور تلاش می کند.

در ادامه سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان‌های استان فارس، پس از افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت سیدالشهدا(ع)، دو خدمت جدید دیگر، به مجموعه بهداشت و درمان این شهرستان پیوست.

* توسعه خدمات اورژانس  هوایی فارس با راه اندازی باند فرود بالگرد اورژانس در آباده

پروژه باند فرود بالگرد اورژانس هوايي به مساحت ۵۹۰ متر مربع،  با اعتبار بالغ بر دو ميليارد ريال، به بهره برداری رسید.

به کمک این خدمت جدید، انتقال بیماران اورژانسی به بیمارستان‌های مرکز استان، در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد.

همچنین عملیات احداث ساختمان آشیانه کادر پرواز نیز امروز با حضور وزیر بهداشت، آغاز شد.

* افتتاح مرکز قلب آباده

دیگر دستاورد این سفر در شهرستان آباده، افتتاح مرکز قلب به عنوان خدمتی نوین در این شهرستان بود.

وزیر بهداشت در آئین افتتاح این مرکز با گرامیداشت یاد شهدای قوه قضائیه، شهدای میهن را پاسداران مرزهای جغرافیایی و مرزهای عقیدتی خواند.

او افزود: دولت تمام تلاش خود را به کار بسته تا توزیع خدمت در تمام مناطق کشور صورت گیرد که این امر با مشارکت مردم، تحقق می یابد.

دکتر «هاشمی» ادامه داد: با پاسداشت تلاش های افرادی که برای مردم خدمت می کنند، این امر در میان اعضای جامعه ترویج می یابد.

وزیر بهداشت با اشاره به بهسازی و نوسازی تمامی مراکز بهداشتی درمانی در آباده، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک، خدمات مرکز قلب این شهرستان، توسعه یابد.

او گفت: در این شهرستان شاهد رضایتمندی مردم از ارائه خدمات سلامت هستیم و برای تحقق کامل فرآیندهای درمانی در حال اجرا، نیاز به سرمایه گذاری وجود دارد که از نیکوکاران دعوت می شود تا در این زمینه در کنار مجموعه وزارت بهداشت، مشارکت بیشتری داشته باشند.

«رحیم زارع» نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی نیز دکتر «هاشمی» را وزیری با پشتکار معرفی کرد که همواره دغدغه مردم را دارد.

او از تلاش های مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نیکوکاران در امر توسعه خدمات بهداشت و درمان در این شهرستان، تقدیر کرد.

دکتر «کامران مهدوی» رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده نیز در آئین بهره برداری از مرکز قلب این شهرستان گفت: از سال ۹۱ تاکنون، پنجاه میلیارد تومان برای توسعه خدمات سلامت و ساخت و سازهای بهداشتی درمانی در این شهرستان هزینه شده است که عمده این اعتبار، دستاوردی از طرح تحول نظام سلامت بوده است.

مركز قلب آباده به مساحت سه هزار و ۶۴۰مترمربع، با اعتباری بالغ بر شش و نیم ميليارد ريال، به بهره برداری رسید.

برای این مرکز، خدمات تشخیص، مراقبت و بستری بیماران قلبی عروقی، اکوکاردیوگرافی، اورژانس قلب و تست ورزش پیش بینی شده است.

آباده در استان فارس و مرکز شهرستان آباده. شهرستان آباده در شمالی‌ترین نقطه استان فارس قرار دارد.

جمعیت کل این شهرستان بر طبق سرشماری سال ۱۳۹۵، برابر با ۱۰۰ هزار و ۸۳۱نفر بوده ‌است.

آباده از شمال و غرب به استان اصفهان، از جنوب به صفاشهر و اقلید و از شرق به استان یزد متصل است. این شهرستان در فاصله  ۲۷۰ کیلومتری شمال شیراز، ۲۰۰ کیلومتری جنوب اصفهان، ۱۹۰ کیلومتری جنوب غربی یزد و ۵۲۸ کیلومتری جنوب شرقی شهرکرد قرار دارد.

منبع: «وب دا» شیراز

انتهای پیام/ سجاد بنام