پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اکیپ اتفاقات شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد در اقدامی قابل تحسین به صورت ضربتی در روستای ویلانشین سروک و اطراف آن، انشعابات غیرمجاز آب و مصارف کشاورزی از آب شرب را شناسایی و ضمن جریمه‌های سنگین برای صاحبان آن‌ها، این انشعابات  را پلمب کرد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد، قاسم قلندری با بیان اینکه طرح شناسایی و جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز شهر یاسوج و روستاهای اقماری آن به صورت مداوم در حال انجام است، اظهار کرد: طی دو روز اخیر این طرح به صورت ضربتی در روستای اقماری سروک و خانه باغ‌های اطراف آن صورت گرفت.

صبح امروز و با حضور اکیپ های اتفاقات آبفای یاسوج طرح ضربتی شناسایی و جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز سروک یاسوج انجام شد.

قاسم قلندری در همین زمینه عنوان کرد: متاسفانه در بازدیدهایی که طی دو روز اخیر از روستای سروک انجام گرفت شاهد استفاده غیرمجاز از آب شرب برای مصارف کشاورزی بودیم.

قلندری یادآور شد: در موارد زیادی شاهد نصب انشعاب خودسرانه توسط مالکان بودیم و تعدد انشعابات غیرمجاز باعث شد که به صورت جدی در این قضیه ورود پیدا کنیم.

وی اتصال مجدد انشعابات خانه باغ های سروک را منوط به به پرداخت جریمه و خرید انشعاب دانست و گفت: در حالی که در شهر دچار کمبود آب هستیم استفاده غیرمجاز و سرقت آب شرب به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و آبفای شهری به هیچ وجه از این تخلفات نمی گذرد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری یاسوج خطاب به کسانی که مبادرت به نصب انشعاب غیرمجاز کرده اند تاکید کرد: این افرد سعی کنند که این انشعابات را جمع‌آوری کنند چرا که دیر یا زود انشعاب غیرمجاز آنها شناسایی خواهد شد و پیامد آن نیز جریمه های سنگین خواهد بود.