پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

همواره کاربران اینترنت شرکت‌ مخابرات شهرستان کهگیلویه خصوصا دهستان دشمن زیاری با قطعی‌ها و کندی‌های متعدد مواجه بوده و در سرویس دریافتی خود اختلالات متعددی مشاهده می‌کنند.

به گزارش ریواس جنوب،طی هفته‌های اخیر جمعی از مشترکان مخابرات  از سرعت پایین و قطعی‌ ۲۲ روزه اینترنت در این دهستان انتقاد کرده و خواستار پیگیری این موضوع شدند.

اما کابرد اینترنت چیست؟ مهم‌ترین ابزاری است که انسان را در استفاده از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مختلف کمک می‌کند که نبود آن موجب اختلال در زندگی بیشتر افراد می‌شود.

اکثر کارها و خدمات امروزی از قبیل ادارات ، بانک‌ها و سایر امور شهری به‌وسیله اینترنت ارائه می‌شود که قطعی یا اختلال آن روند کار را مختل کرده و موجب اتلاف وقت کارکنان و ارباب‌رجوع  می‌شود.

موضوع سرعت لاک پشتی اینترنت و خط دهی شبکه تلفن همراه در کهگیلویه مشهود است.
همچنین مردم روستاهای قلعه ختر، دشت قاضی، قلعه گل، برآفتاب، کلات سردشت ودمشکفت ازنداشتن اینترنت گلایه مند هستند، چرا که این مناطق در فاصله ۳۵ کیلومتری ودهدشت قرار دارند وهیچ گونه خدمات پرداختی ندارند .

همچنین در این روستاها کافی نت ها ودفتر های خدماتی وارتباطی ودفاتر پیشخوان سرگردان شده اند که یا با سرعت پایین اینترنت ویا باقطعی های چند هفته ای مواجه شده اند .

همچنین مغازه داران نیز برای کارت کشیدن با پوز در مغازه ها با مشکل اینترنت مواجه هستند و خواستگار رسیدگی هرچه سریعتر مسئولین برای این مشکل هستند.

مردم دهستان دشمن زیاری ازاین مساله نگران هستند وخواستار بررسی موضوع هستند .
موضوعی که آنها را برای کارهای ساده به دهدشت می کشاند وانتظار دارند مشکلات روستاهایشان حل شود.

اما رییس شرکت مخابرات کهگیلویه  مشکل اینترنت دهستان دشمن زیاری را گازکشی به این حوزه ذکر کرد.

ارسلان نیکدارجمال گفت: پیمانکاران شرکت گاز که درحال گازکشی هستند برای چندمین بار متوالی اقدام به قطع شبکه های مخابرات نمودند واین خود مشکلی عظیم است.

وی بررسی ورفع مشکل را اولویت اصلی کار خود بیان کرد وگفت: طی چند روز آینده مشکل ارتباطی دهستان دشمن زیاری رفع خواهد شد.

امیدواریم مشکل اینترنت دهستان دشمن زیاری به زودی رفع ومرتفع گردد تا شاهد چنین مشکلاتی ودشواری هایی برای مردم نباشیم.

عصر زاگرس/