پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

حجت‌الاسلام سید امین‌الله حجازی در بخشی از خطبه‌ دوم نماز عبادی سیاسی جمعه گچساران با اشاره به اجرای سند۲۰۳۰ در برخی موارد در کشور گفت: متاسفانه بخشی از مفاد این سند در برخی نقاط کشور اعمال می‌شود و اخیرا در برخی نقاط می‌گویند چادر ممنوع.

به گزارش ریواس جنوب و به نقل از خبرآوران وی افزود: چه کسانی این موضوع را می‌گویند، کسانی که در حکومت جمهوری اسلامی شاغل هستند و به عنوان نمونه در جای امتحانی برگزار می‌شود، می‌گویند شرط حضور در جلسه نداشتن چادر است و باید چادر نداشته باشی، چادر ممنوع.

حجازی تصریح کرد: در این موارد می‌گویند قانون گفته است که چادر زدن ممنوع است، کدام قانون اگر این قانون باشد همان قانون رضاخان است.

امام جمعه گچساران تاکید کرد: قانونی که گفته است چادر ممنوع، قانون رضاخان است، در حکومت جمهوری اسلامی کسی نمی‌گوید چادر ممنوع.

وی با بیان اینکه توجیح می‌کنند و می‌گویند تقلب صورت می‌گیرد، یادآور شد که در جیب مانتو نیز تقلب می‌شود، مانتو را هم در بیاورید، زیر روسری هم تقلب می‌شود، روسری را هم در بیاورید، این حرفها چه معنایی می‌دهد.

حجازی افزود که من متعجب شدم وقتی به خانمی با اصرار گفتند که چادرت را در بیاور چرا در گوش ان فرد نزد، گاهی اوقات جایش دیگر اینچنین می‌طلبد دیگر چاره‌ای نیست.

امام جمعه گچساران ادامه داد: اگر چه اعتراض کردند و داد کشیدند، جیغ کشیدند اما گفتند قانون است، این‌ها ثمرات جلساتی است که ما به آن اعتراض می‌کنیم.

حجازی تاکید کرد: این‌ها ثمرات کنسرت‌ها ست که به دختر محجبه شیعه اثنی عشریه با زور چادر از سرش در می‌آوردند.

حجازی در ادامه گفت: بنابراین آقای مدیر آموزش و پرورش گچساران، فردا به من گزارش بدهید، آن خانمی که با اجبار چادر از سر دخترها کشیده باید حتما اخراج شود، هرکسی می‌خواهد باشد.

وی تاکید کرد: فردا روز شنیه به من گزارش بده کسی که با اجبار به بهانه قانون این کار را می‌کند، نه خیر قانون است شما نظارت کنید، دقت کنید کسی تقلب نکند، تقلب ممنوع ما هم می‌گوئیم.

حجازی گفت: اما به بهانه‌ای شما در هفته عفاف و حجاب با زور چادر از سر دختران مردم کشیده‌اید، این خانم بایید برود بیرون جایش اینجا نیست جای دیگری به او بدهید.

امام جمعه گچساران تصریح کرد: آموزش و پروش عذرخواهی کند، هم مدیرکل هم مدیر عذرخواهی کند، تکرار نشود، خیال نکنید اینجا بیایان است، به کنسرت‌ها و جلسات خیال نکنید اینجا مردم گچساران خون داده‌اند، غیرت دارند، شرف دارند و زیر بار ذلت نمی‌روند.

به گزارش ریواس جنوب در طی برگزاری آزمون استخدامی مورخه ۱۵ تیرماه ناظر جلسه برگزاری آزمون اصراز و تاکید بر برداشتن چادر از سر شرکت‌کنندگان با عنوان ابزار تقلب داشته که این موضوع با واکنش بسیاری از شرکت‌کنندگان مواجه شد.