پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مسئولان صنعت و معدن شهرستان کهگیلویه با امام جمعه چاروسا دیدار کردند.

به گزارش ریواس جنوب، این جلسه که برای بررسی وضعیت بازار و کنترل قیمتها و نظارت دقیق تر در دفتر امام جمعه برگزار شد حجت الاسلام اسماعیل صلواتی گفت: برای بازاریان باید کار فرهنگی در اولویت باشد و آموزشها مورد توجه باشد زیرا با کار فرهنگی برای اصناف می شود روحیه خدا باوری و تعهد و انصاف و خدا ترسی را افزایش داد تا شاهد رعایت همه جوانب از طرف بازاریان باشیم.
صلواتی افزود: بازار استان یک بازار وابسته است لذا تولیدکنندگان استان باید حمایت شوند و اشتغال زایی صورت گیرد و خودمان نیز تولید کننده باشیم و این وابسته بودن بازار استان را از استان های تبریز، شیراز و اصفهان و….قطع کنیم.

صلواتی شیوه نظارت کردن را مهم دانست و تاکید کرد: نظارت محسوس و نامحسوس و مستمر و البته نه به قصد مچ گیری و جریمه بلکه با هدف رونق به بازار و ایجاد رقابت بین کسبه و آرامش خاطر برای مصرف کنندگان باشد و برخورد قاطع با متخلفین در سراسر استان باید همیشه در دستور کار قرار گیرد .
امام جمعه چاروسا درج قیمت اجناس و تلفن شکایات و گزارشات در معرض دید مشتریان را یکی از راه های شفاف سازی قیمت ها دانست و تاکید کرد که پیگیری سریع از نهادهای مسئول و گزارش آن به شاکیان جز خواسته های مردم است.
وی جلوگیری از احتکار کالا در انبارها را ضروری خواند و ادامه داد که باید سیستمی طراحی شود که بدانیم فلان مغازه عمده فروش یا مغازه فروش لوازم خانگی چه تاریخی و چه مقدار وسایل وارد استان و مغازه نمود و چه مقدار فروخت و در یک کلام سازکاری برای نظارت بر فروشندگان بصورت آنلاین و شفاف جهت کمک به همشهریان و هم فروشندگان و هم مصرف کنندگان طراحی شود.

وی به تریبون نماز جمعه هم گذری زد و تاکید کرد: تریبون نماز جمعه متعلق به نظام و مردم است و حلقه اتصال مردم به مسئولان است و مسئول و مدیر یاور است منتها می بایست مدیران و روابط عمومی ها اقدامات و عملکرد مدیران و نهادها را در اختیار بگذارند که خدمت رسانی ها و اقدامات اطلاع رسانی شود و این نیازمند تعامل است.
وی در پایان ضمن تشکر از زحمات و تلاشهای این مسولان گفت که همچنانکه نگرانیهای مردم را گفتم آماده هستم در هفته های آینده خدمات و اقدامات مسئولان را به اطلاع مردم برسانم.