پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

خاموشی های با برنامه برق در کل کشور برای مدیریت مصرف برق در دستور کار اداره برق قرار دارد.

به گزارش ریواس جنوب در کهگیلویه بنظرت می رسد هیچگونه تدبیری برای هرچه بهتر کردن مدیریت صرفه جویی برق اندیشیده نمی شود.

اگر در طول روز به ادارات و مکان های عمومی توجه کنیم ساختمان هایی را می بینیم که تمام اتاق های آن لامپ های روشن دارند.

علاوه بر ادارات، پارک ها، پایه های برق  و فضاهای باز نیز از این قاعده مستثنی نیستند و چراغ های روشن مشاهده می شود.

چطور می شود در طول روز ادارات و مکان هایی که تعطیل هستند چراغ ها و دیگر وسایل برقی آنها روشن باشد اما مردمی که دمای ۴۰ درجه را تحمل می کنند به بهانه ی مدیریت، برق آنها قطع شود؟

ریواس جنوب به احترام خدمات ارایه شده  این ادرات و مکان ها از انتشار تصاویر آنان به امید وارد شدند تلنگر به آنها برای رعایت کردن خودداری می کند اما در صورت لزوم اقدام به انتشار تصاویر می کند.

علاوه بر این، در بعضی از مناطق کهگیلویه از جمله دیشموک، چاروسا، سرفاریاب و سوق روستاهایی هستند که قطعی برق چه خاموشی بابرنامه ای باشد چه نباشد قطعی برق جز لایفنک زندگی آنها است.

موضوعی که برای این افراد مهم است این است که وقتی مناطق شان با هرگونه بادهای شدید،باران و رعد برقی برق آنها قطع می شود مدیریت کنند و قطعی با برنامه را برای انان اعمال نکنند.

برای مثال در منطقه چاروسا برق برای حدود دوساعت و از ساعت ۱۱ تا ۱۳ به دلایلی که هنوزم اعلام نشده به چه علت بود برق قطع شده و همان روز از ساعت ۱۵ تا ۱۷ نیز طبق برنامه خاموشی برق را قطع کردند.

انتظار است اولا نسبت به لامپ ها و وسایل برقی غیر ضرور در طول روز که در حال مصرف هستند حساسیت بیشتری به خرج داده شود و هم مناطقی که در طول سال قطعی برق دارند در خاموشی های با برنامه تخفیف بیشتری داشته باشند.