پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مجتبی زوربخش- نواب قائدی- رئیس پلیس راهور /

 قطعی‌های مداوم برق در هفته‌های اخیر، باعث مشکلات مختلفی در سطح شهر شیراز شده است.

به گزارش ریواس جنوب، چراغ‌های راهنماییِ تقاطع‌ها و چهارراه‌های شیراز نیز ازجمله قربانیان قطعی‌های برق است که در موارد زیادی باعث بروز مشکلات ترافیکی در نقاط حساس شهر شده است.

اما در همین حال، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز از تجهیز حدود یک‌سوم از چراغ‌های بااهمیت تقاطع‌ها تا ظرف ۱۰ روز آینده خبر داده است.

مجتبی زوربخش با اشاره به قطعی برق طی چند روز اخیر و خاموشی چراغ‌های فرماندهی (راهنمایی) تقاطعات سطح شهر، گفت: ۶۴ تقاطع شهر شیراز در اولویت تجهیز به برق اضطراری هستند که با تصویب کمیته مدیریت انرژی شهرداری و هماهنگی پلیس راهور، ۲۲ تقاطع در محدوده مرکزی و با اهمیت بالاتر در شبکه حمل و نقل درون شهری، تا پایان هفته آینده به سیستم برق اضطراری (UPS) مجهز می شوند و ۴۲ تقاطع دیگر نیز با نظر پلیس راهور مشخص و در ادامه به سیستم برق اضطراری مجهز خواهد شد.

بر پایه گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک، این مقام مسؤول با اشاره به تشکیل کمیته مدیریت انرژی در شهرداری شیراز گفت: با دستور شهردار و پی گیری شورای اسلامی شهر شیراز در پی خاموشی چراغ های راهنمایی به علت قطع برق، کمیته مدیریت انرژی حوزه حمل و نقل شهرداری با هدف هماهنگی بین بخشی و مدیریت انرژی با عضویت رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر، رئیس پلیس راهور و مدیران حوزه حمل و نقل تشکیل شده است.

رسیدگی ویژه به مشکل خاموشی چراغ های فرماندهی (راهنمایی) تقاطعات سطح شهر، نخستین اقدام این کمیته خواهد بود.

زوربخش لزوم صرفه جویی در مصرف انرژی از جمله آب، برق و گاز در ادارات تابعه را یکی دیگر از مصوبات این کمیته عنوان و تصریح کرد: دستور العمل و الگوی مصرف همراه با سیاستهای تشویقی برای کاهش مصرف انرژی در ادارات و سازمان های زیرمجموعه تنظیم شده است که در صورت موفقیت حوزه های مختلف در اجرای آن برابر ضوابط از آنها تقدیر می شود.

انتهای پیام/ سجاد بنام