پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

آزمون آموزش مکاتبه ای دهیاران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور ۵۵۱ دهیاردر سه حوزه امتحانی ( یاسوج – دهدشت و دوگنبدان ) برگزار شد.

به گزارش ریواس جنوب، سید خدادوست موسوی مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری در خصوص ضرورت برگزاری آزمون آموزش مکاتبه ای برای دهیاران گفت: یکی از راهبردهای اساسی برای خروج ازبن بست های آموزش حضوری ، استفاده از شیوه آموزش غیر حضوری (مکاتبه ای ) می باشد.
وی گفت: این آموزش به منظور توسعه و تعمیم آموزش همه جانبه به عنوان مکمل روش های حضوری مورد استفاده قرار می گیرد و در آموزش غیر حضوری(مکاتبه ای) که به شکل خود آموز انجام می شود ، به جای آنکه فراگیران خود را با ضوابط انعطاف ناپذیر آموزش های حضوری هماهنگ سازند و در محدوده زمانی و مکانی معین همچون کلاس درس حضور یابند ، مواد و محتوای درسی همراه راهنماهای لازم در اختیار آنان قرار داده می شود تا فراگیران متناسب با ویژگی های شخصی و وضعیت شغلی به شیوه خود آموز، از آموزش های لازم بهره مند گردند.
موسوی تاکید کرد: به همین منظور در تاریخ ۲۷ تیر ۱۳۹۷ آزمون آموزش مکاتبه ای دهیاران سراسر استان با حضور ۵۵۱ دهیار در سه حوزه امتحانی ( یاسوج – دهدشت و دوگنبدان ) به منظور آشنایی و افزایش آگاهی با وظایف شغلی در زمینه مسائل فنی ، عمرانی ، امور مالی ، مدیریت پسماند، مدیریت بحران و آتش نشانی ، قوانین و مقررات شورا و دهیاری برگزار گردید.
این مسؤل در پایان گفت: این آزمون که با استقبال خوب دهیاران همراه بود پس از بررسی و اعلام نتایج دهیاران برتر علاوه بر راه یابی به مرحله کشوری مورد تقدیر مقامات استانی هم قرار خواهند گرفت.