پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

کودکان کار به تماشای تئاتر کودک نشستند/ضیافت «راز کلبه شکلاتی»

در اقدامی قابل تحسین از اداره پیش‌گیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز، کودکان کار در این شهر به تماشای تئاتر «راز کلبه شکلاتی» نشستند.

تئاتر «راز کلبه شکلاتی» به کارگردانی ابوالفضل فرهادی، پنجشنبه ١١ مردادماه برای کودکان کار شیرازی به نمایش درآمد.

یوسف آفرینی، مدیر اداره پیش‌گیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه شبی زیبا و تجربه ای به یاد ماندنی برای همه کودکان در این برنامه رقم خورد گفت: با رویکردی کاملا فرهنگی به سراغ آسیب های اجتماعی رفتیم.

وی در خصوص این رویداد فرهنگی، اجتماعی افزود: رویکرد جدید اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز در خصوص کودکان کار، ایجاد فضاهای فرهنگی و هنری برای بهره برداری این کودکان است.

وی با اشاره به اینکه هرچه دسترسی کودکان آسیب دیده به فضاهای فرهنگی بیشتر باشد، میزان آسیب در این گروه کاهش می یابد بیان کرد: تمام تلاش خود را در جهت برخورداری کودکان کار از رویدادهای فرهنگی و هنری به کار خواهیم بست.

آفرینی افزود: باید تلاش کنیم امکان حضور کودکان بی سرپرست، بد سرپرست و کودکان کار در سالن های تئاتر و اماکن هنری و فرهنگی فراهم شود.

وی گفت: هنر تئاتر تاثیر گذارترین حوزه برای آموزش کودکان و کاهش آسیب های اجتماعی است، البته در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی می بایست از ظرفیت تمام هنر ها بهره برد.

آفرینی اضافه کرد: اگر برای کودکان از طبقات مختلف جامعه خصوصا طبقات کم برخوردار امکان حضور در سالن های تئاتر، فرهنگ سراها، گالری های نقاشی و سالن های سینما را فراهم کنیم آسیب های اجتماعی و حتی بزه را در جامعه کاهش خواهیم داد.

آفرینی ضمن تقدیر از ابوالفضل فرهادی کارگردان راز کلبه شکلاتی افزود: دست مدیران فرهنگی و خیرین فرهنگ ساز و همچنین مشاهیر و فعالان عرصه فرهنگی را در ساماندهی و خدمت به کودکان کار صمیمانه خواهیم فشرد.

انتهای پیام/ منتشر کننده: سجاد بنام