پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس جدید دبیرخانه منطقه ۷ دانشگاه پیام‌نور کشور (استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد) و سرپرست دانشگاه پیام‌نور استان فارس منصوب شد.

به گزارش ریواس جنوب، با حکم رئیس دانشگاه پیام نور کشور، دکتر محمد حسن صیف، جایگزین دکتر عبدالرسول قرائتی شده است.

صیف، عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور است که سوابقی از جمله ریاست دانشگاه پیام نور خرامه و مدیر پژوهشی دانشگاه پیام نور استان فارس در کارنامه مدیریتی او ثبت شده است.

از وی همچنین مقالات متعددی در نشریات داخلی و مجلات خارجی ISI منتشر شده است.

** مدیریت دانشگاه پیام نور در سال‌های اخیر سخت بوده است

بر پایه گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور کشور، از استان فارس به عنوان یکی از استانهای ممتاز و سرآمد دانشگاه پیام نور یاد کرد و یادآور شد: در دو سال اخیر، دانشگاه پیام نور فارس در بحث جذب دانشجو رتبه اول را کسب کرده است.

دکتر کریمی صبح امروز در مراسم مراسم تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید دانشگاه پیام نور فارس، افزود: در بحث علمی هم استان فارس از سایر استانها پیشتاز هست چرا که این استان از توانمندی اساتید خوب و دارای سطح علمی بالایی برخوردار است.

وی با تقدیر از تلاشهای صورت گرفته در زمان تصدی مسئولیت دکتر قرائتی در سمت ریاست دانشگاه پیام نور استان فارس، یادآور شد: دوران مسئولیت دکتر قرائتی و دکتر صیف به دلیل شرایط نامناسب مالی دانشگاه، دوران سختی بوده و هست که تنها با هنر مدیریت می توان دانشگاه را اداره کرد.

وی با تاکید بر بهره مندی از همکاری خیرین همچون گذشته در امر توسعه دانشگاه پیام نور در استان فارس، ابراز امیدواری کرد: فضای تعامل، دوستی و همکاری موجود در دانشگاه پیام نور فارس همچون گذشته ادامه یافته و از توانمندی و تجارب همه همکاران به بهترین نحو استفاده شود.

** رییس پیشین دانشگاه پیام نور فارس: در همه شاخص‌ها ارتقا یافتیم

 دکتر عبدالرسول قرائتی رئیس پیشین دانشگاه پیام نور استان فارس نیز در این آئین، با تقدیر از همراهی همه همکاران، مدیران و اساتید دانشگاه در پیشبرد امور دانشگاه پیام نور فارس، اظهارداشت: با تلاشهای صورت گرفته در سالهای اخیر رتبه دانشگاه پیام نور فارس در همه بخشها ارتقا یافته است.

وی افزود: در حالی که بیشترین جذب دانشجو متعلق به استان فارس است، شاهد کمترین میزان ریزش دانشجو نیز بوده ایم.

دکتر قرائتی تصریح کرد: در جذب درآمدها بیشترین درآمد غیرشهریه ای توسط استان فارس جذب شده و از نظر اعتبارات عمرانی نیز در جایگاه اول کشور قرار داریم.

رئیس پیشین دانشگاه پیام نور فارس، از سنددار شدن ساختمانهای ۱۵ مرکز و واحد این دانشگاه خبر داد و یادآور شد: با راه اندازی مرکز نوآوری و ارتباط با صنعت، ۲۷ هسته نوآور در دانشگاه پیام نور فارس مشغول فعالیت می باشند.

دکتر قرائتی با اشاره به بحث مدیریت هزینه ها و رعایت صرفه جویی یادآور شد: خوشبختانه درحال حاضر دانشگاه پیام نور فارس هیچگونه بدهی ندارد.

وی افزود: در طول چند سال اخیر بیش از ۳۲هزار مترمربع فضای آموزشی، اداری در کنار ۵۰هزار مترمربع محوطه سازی در مراکز و واحدهای استان انجام شده است.

دکتر قرائتی همچنین از ارتقای ۶۶۰نفر از کارمندان دانشگاه خبرداد.

** رئیس جدید دانشگاه: با اصل خرد جمعی و مدیریت مشارکتی، در ارتقای بیشتر دانشگاه تلاش می‌کنیم

دکتر محمدحسن صیف- رئیس دانشگاه پیام نور فارس

 دکتر محمدحسن صیف، رئیس جدید دانشگاه پیام نور فارس نیز در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای دکتر قرائتی با بیان اینکه جایگاه ممتاز و ارزنده دانشگاه پیام نور استان فارس، حاصل تلاش همه مدیران و کارکنان دانشگاه است، اظهار داشت: با اصل خرد جمعی، مدیریت مشارکتی و استفاده از تمام پتانسیل های دانشگاه و با برقراری ارتباطات سازنده برای ارتقای هر چه بیشتر دانشگاه تلاش خواهیم کرد.

گفتنی است مراسم تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید دانشگاه پیام نور فاسر، با حضور دکتر کریمی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور کشور، دکتر رزمجو مشاور استاندار فارس در حوزه دانشگاه‌ها، مهندس کهوا مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری، خانم معلم مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس، ظهرابی مشاور استاندار و مدیرکل روابط عمومی استانداری فارس، دکتر شمشیری عضو هیئت رئیسه دانشگاه شیراز، روسای مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان، اعضای هیئت علمی و مدیران ستادی دانشگاه پیام نور فارس، صبح امروز در شیراز برگزار شد.

انتهای پیام/ سجاد بنام