پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شهردار و سخنگوی شورای شهر سی‌سخت امروز در یک ضیافت نهار با خبرنگاران علاوه بر تشریح عملکرد خود به مسائل مهمی اشاره کردند؛ رها کردن تنها بیمارستان سی‌سخت با یک کلنگ‌زنی ساده، آبیاری ۹۰ درصد باغات شهر سی‌سخت با آب شرب، واگذاری بیشتر پروژه‌ها و اماکن گردشگری سی‌سخت به یک طایفه خاص که نه به یک خانواده خاص، هزینه‌ای که ماه‌ها بیخودی از جیب مردم در قبوض آب دریافت شد، تغییر کاربری بی‌حساب و کتاب باغات و ساخت ویلا  و دیدگاه یک مدیر حامی هدایت‌خواه در مورد زارعی بخشی از مسائل مطرح شده در این نشست بودند.

به گزارش ریواس جنوب از دنا، شهردار سی‌سخت امروز از خبرنگاران دعوت کرد تا هم از تلاش‌های یک‌ساله آن‌ها قدردانی کند و هم آخرین تغییرات سیمای شهر توریستی سی‌سخت را به اطلاع مردم برساند.

محمدحسینی علی

او قبل از شروع صحبت‌هایش تریبون را به داریوش محسنی، سخنگوی شورای اسلامی شهر سی‌سخت داد.

محسنی در گزارشی گفت که در یک‌سالی که به عنوان نماینده مردم انجام وظیفه می‌کنیم ابتدا مشکلات اساسی شهر را شناسایی و بر اساس آن پیگیری‌ها و اقداماتی انجام دادیم.

آب و فاضلاب شهری با پولی که ماه‌ها از مردم می‌گرفت چکار کرد؟

سخنگوی شورای شهر سی‌سخت، رفع معارضات و روی ریل انداختن عملیات ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب، پیگیری تنها بیمارستان این شهر، پیگیری تسریع عملیات چهاربانده کردن مسیر یاسوجبه سی‌سخت و احداث جاده اتصال محور اصفهان به سی‌سخت و بعد از آن به پادنا را بخشی از فعالیت‌های یک‌ساله این شورا اعلام کرد.

او همچنین از برگزاری ۱۰۶ جلسه با ۱۲۸ مصوبه گفت و ادامه داد: هزینه‌ای اضافی سال‌ها روی قبض آب مردم می‌آمد که بر اساس آن شرکت آب و فاضلاب تعهداتی داشت اما به آن‌ها عمل نرکد و با پیگیری شورا، این هزینه اضافی از قبوض آب شهر سی‌سخت حذف شد.

محسنی توضیح داد: تبصره ۳ قانون مربوطه می‌گوید که به اندازه‌ای که مردم در قبوض آب خود پرداخت می‌کنند، شرکت آبفای شهری نیز باید اعتبارات لازم را اختصاص دهد و دو مخزن آب و دو حلقه چاه احداث کند که این کار را نکرد و ما هم آن را از گرده مردم برداشتیم.

او البته یک سؤال اساسی هم طرح کرد و گفت که در همه این مدتی که مردم این هزینه را رویقبوض خود پرداخت کردند، کجا رفت؟

تشکر از مدیری که فقط یک کلنگ زد و رفت

وی در بخش احداث بیمارستان سی‌سخت نیز ابتدا از ایلامی، استاندار و زارعی قدردانی کرد اما بلافاصله گفت آن‌ها فقط یک کلنگ‌زنی کردند و ۶ ماه است که حتی این پروژه دانشگاه علوم پزشکی به مناقصه هم نرفت.

عضو شورای شهر سی‌سخت افزود: خوشحالی مردم در دهه فجر برای کلنگ‌زنی بیمارستان اکنون به بی‌اعتمادی تبدیل شده است و آقای ایلامی باید پاسخگوی مردم باشد.

محسنی در پاسخ به سؤال ریواس جنوب سه خواسته اصلی مردم از سی‌سخت از مسئولان را اتمام بیمارستان، شروع عملیات اتصال جاده اصفهان به سی‌سخت و پادنا و تفکیک آب شرب شهر از آب کشاورزی دانست.

آماری تکان دهنده از آبیاری ۹۰ درصد از باغات انبوه سی‌سخت با آب شرب

او گفت که در حال حاضر ۹۰ درصد باغات اطراف شهر با همین آب شرب آبیاری می‌‌شوند که علاوه بر صدور قبوض نجومی برای مردم در آینده نیز در بحث آب به مشکلات جدی برخورد می‌کنیم.

وی این را یکی از مطالبات مردم ازمسئولان آبفای شهری و جهاد کشاورزی خواند و تأکید کرد: لازم است که این دو دستگاه فکری کنند و آب شرب شهر و آب کشاورزی مردم که هر دو از چشمه‌میشی تأمین می‌شوند، از هم جدا شوند.

متأسفانه اماکن تفریحی و گردشگری را عمدتا به یک خانواده خاص دادند!

سخنگوی شورای شهر یاسوج در ادامه به موضوع مهم دیگری هم اشاره کرد و گفت که با کمال تأسف باید بگویم که عمده واگذاری‌های اماکن و تفریح‌گاه‌های طبیعی این منطقه از “اندرسا” تا “کوهگل” را به یک حوزه خاص دادند که موجب نگرانی و نارضایتی مردم شده است.

محسنی بیان کرد: اعضای شورای شهر با تمام قوا جلوی این حرکت ایستادند و اکنون قرار است که این اماکن گردشگری به تعاونی‌های مردمی واگذار شود.

طرفدار هدایت‌خواه بودم اما در مورد زارعی از حق نمی‌گذرم؛ او برای مردم کار کرد

او البته این را هم گفت که من طرفدار هدایت‌خواه بودم اما نباید از حق بگذریم، شخص نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در این قضیه طرف مردم و شورا بود و با واگذاری این پروژه‌ها به نزدیکان خود و مدیرکل گردشگری مخالفت کرد.

او گفت که از آقای زارعی قدردانی می‌کنم او واقعا کار کرده  و پیگیر مشکلات مردم است و باید این کارها را به مردم بگوییم حتی اگر مخالف او باشیم یا به او رأی نداده باشیم.

از عملکرد شهردار سی‌سخت، راضی هستیم

سخنگوی شورای شهرسی‌سخت در پایان جمع‌بندی اظهارات خود گفت که از عملکرد شهردار راضی هستیم و فکر می‌کنیم که مردم هم به طور کلی ازعملکرد شورا و شهرداری رضایت دارند.

 

بعد از او نوبت به علی محمد‌حسینی، شهردار سی‌سخت رسید تا او هم گزارشی ازعملکردش را ارائه کند.

او گفت که سیمای شهر در حد بضاعت شهرداری تغییر کرده و ما تلاش کرده‌ایم در حوزه معابر، میادین، بلوارها و فضای سبز و ورودی شهر خدمات خوبی به مردم ارائه کنیم.

محمدحسینی، آزادسازی ۱۷ هزار و ۶۰۰ متر مربع معابر را یکی دیگر از اقدامات خود معرفی کرد.

بدهی‌های شهرداری را به روز کردیم/برنامه‌ای با افق ۲۰ ساله به فرمانداری دادیم

شهردار سی‌سخت افزود: پارک‌ها و برخی اماکن گردشگری درون شهری از جمله پارک بندان و تپه قلات را به منظور درآمدزایی به کمک کارکنان شهرداری خودمان اداره می‌کنیم تا حداقل در یک فرصت کوتاهی هم که شده روی پای خود بایستیم و بعد از این اگر لازم باشد، تغییر سیاست دهیم.

وی از پرداخت مطالبات پیمانکاران و به روز کردن بدهی‌های شهرداری و پرداخت حقوق‌ها خبر داد و افزود: در پرداخت حقوق از شهردار تا کارگران که همه یکسان دیده شدند، فقط سه ماه عقب هستیم.

شهردار سی‌سخت ادامه داد: بخش خصوصی نیز برای طرح تفکیک زباله در مبدا و مدیریت پسماند وارد عمل شده که می‌تواند تحولی در این حوزه قلمداد شود.

محمدحسینی با بیان اینکه برنامه ۵ ساله و افق ۲۰ ساله برای شهر سی‌سخت تدوین کردیم گفت: این طرح در شورای شهر تصویب شده و منتظر فرمانداری برای تصویب آن هستیم.

جهاد کشاورزی جلوی تغییر کاربری باغات سی‌سخت را بگیرد

این مدیر ارشد شهری از تعریف ۷۰ پروژه برای شهر سی‌سخت در این برنامه خبر داد و تأکید کرد: تلاش ما این است که شهر سی‌سخت را به عنوان شهری سالم و توریستی معرفی کنیم.

وی توضیح داد که برای باغات حاشیه شهر نیز طرح باغ شهر را ارائه کردیم تا با حفظ وضع موجود و زمینه جذب گردشگر، با ضابطه و چارچوب مشخص، شهر را اداره کنیم.

شهردار سی‌سخت از جهاد کشاورزی خواست تا با نظارت و کنترل بیشتر، جلوی تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز در این باغات را بگیرد و راه و شهرسازی نیز حریم راه و جاده را مشخص کند تا بعد از آن شهرداری بتواند ورود مقتدرتری داشته باشد.

انتهای پیام/بنام