پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پارک های شهر یاسوج بیش از آن که محلی برای آرامش باشند بر هم زننده آرامش و سوهانی برای روح هستند.

به گزارش ریواس جنوب؛ پارک های شهر یاسوج مملو از آلات اسباب بازی کودکان ‌با حواشی زیاد است به طوری که اغلب شهروندان بعد از بازگشت از پارک، گویی از یک روز سخت کاری به خانه برگشته اند.

بر اساس این گزارش، معضل کمبود شدید فضای سبز و پارک های محله ای در شهر یاسوج که خود حکایت بی تدبیری های ادوار مسئولان شهری به ویژه شهرداران این شهر بوده و هست، ‌کم نبوده تا کم سلیقگی مسئولان فعلی شهرداری در اداره پارک ها نیز سوهانی شود بر روح مردمی که می روند تا لحظاتی را شاید با آرامش در این انگشت شمار پارک های موجود سپری کنند.

لازم نیست برای چرایی این مساله زحمت زیادی متحمل شد، چرا که با ورود به هر یک از پارک های این شهر این موضوع آشکار است؛ ابزار آلات ‌متعدد بازی های کودکانه، دست فروشی های بد ترکیب، قلیان فروشی های آسیب زننده و…

نکته عجیب اینکه دستگاه های چندگانه بازی های کودکان هرکدام خود با یک دستگاه پخش صدای گوش خراش همراه هستند که با پخش درهم موسیقی های جور و ناجور ناظر و شنونده را کاملاً گیج و خسته می‌کنند؛ یکی ساز و نقاره پخش می‌کند و دیگری عموپورنگ و سومی از حمید هیراد ‌و آن یکی از هشکله باغی!

داستان دست فروشی ها و ذرت بلال ها و قلیان فروش ها هم که سوهان های دیگر رو‌ح هستند!

ریواس جنوب این پرسش را مطرح می کند که آیا نمی شود از سه یا چهار پارک موجود یکی را برای شهربازی کودکان و قلیان کش ها گذاشت و مابقی را برای آرامش و آسایش‌ مردم؟

مسوولان مرتبط با اداره این پارک ها به ویژه شهردار یاسوج باید پاسخ دهند که آیا باید برای اندکی درآمد شهرداری آرامش مردم را هدف قرار دهند؟ و اساساً چه چیزی باعث شده است که بخش عمده ای از فضای این پار‌ک ها به پای مزایده پیمانکاران ریخته شود؟

اگر یک خانواده فقط یک شب در هفته را بخواهد به پارک برود و نخواهد یا نتواند از این ابزار بازی‌های کودکانه استفاده کند باید کجا برود؟

آنچه در ‌اغلب شهر ها و پارک هایشان معمول است این است که کمتر از حدود ۵ درصد پارکها حالت شهربازی دارد و مابقی محلی امن و آرام برای خانواده هایی است که می خواهند در یک فضای سبز آرام بگذرانند، اما در شهر یاسوج به نظر می رسد این آرامش به مزایده گذاشته شده است.

تلاش ریواس جنوب برای دریافت پاسخ ‌از شهرداری یاسوج تا این لحظه بی نتیجه ماند و البته این پایگاه خبری آماده انتشار توضیحات مسئولان مرتبط با موضوع است.

انتهای پیام/ ‌بنام