پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سهراب بنام در ۲۰ ماه گذشته با خروج ۲۲ واحد از رکود و تعطیلی، بهره‌برداری از ۲۰ واحد صنعتی جدید و هدف‌گذاری برای اتمام ۲۵ واحد تولیدی در سال جاری، “بیست”‌های کارنامه مدیریتی خود را در شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد تکمیل کرد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، صنعت در استان کهگیلویه و بویراحمد در کنار نفت و کشاورزی بار زیادی از اقتصاد و اشتغال این استان را به دوش می‌کشد که در این بین شهرک‌ها و نواحی صنعتی با ۷۴ درصد اشتغال بخش صنعت و ۵۵ درصد سرمایه‌گذاری در این استان، نبض صنعت این استان قلمداد می‌شوند.

۳۰۳ طرح صنعتی کوچک شمال ۱۱۷ طرح صنعتی و ۲۰۷ طرح صنفی تاکنون در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به بهره‌برداری رسید.

۳۸۴ طرح صنعتی و صنفی جدید نیز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی با ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال ساخت است که به زودی وارد چرخه تولید و فعالیت می‌شوند تا صنایع کوچک و متولی آن در مدت مدیریتش بر این بخش، حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

فعالیت‌هایی که برای ۲ هزار  و ۶۱۱ نفر شغل ایجاد می‌کنند و سهم شهرک‌های صنعتی در ایجاد اشتغال را بیشتر از پیش خواهد کرد.

بر اساس برنامه‌ای که سهراب بنام اعلام کرده در این ۵ ماهه گذشته ۲۰ مورد از این واحدها به بهره‌برداری رسیدند و ۲۵ واحد در حال ساخت دیگر نیز تا پایان سال به اتمام خواهند رسید.

سال گذشته به ۳۹ سرمایه‌گذار صنعتی و ۱۲۲ سرمایه‌گذار صنفی زمین واگذار شد که اگر حتی بخشی از این‌ها منجر به تولید و اشتغال شود، می‌توان چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای در این حال و روز ناخوش اقتصاد ایران متصور بود.

بیش از ۶۰۰ هکتار زمین دارای زیرساخت صنعتی نیز آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان است که می‌تواند پشتوانه خوبی برای آینده صنعت این استان باشد.

آن‌گونه که مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید، در این شرایط خاص کشور، تثبیت وضع موجود، اتمام پروژه‌ها و واحدهای نیمه تمام، احیای واحدهای راکد و سرمایه گذاری‌های جدید سیاست‌های مدیریتی این بخش مهم از صنعت در این استان کوچک است.

در گزارشی که ایسنا منتشر کرده، سهراب بنام در نشستی خبری در همین زمینه اظهارکرد: ۳۰۳ واحد صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی استان مستقر هستند که از این تعداد ۱۱۷ واحد صنعتی و ۲۶۰ واحد صنفی است.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: پیش بینی اشتغال ۱۱۷ طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۲۲۳ میلیارد تومان بیش از ۲هزار نفر است.

بنام تصریح کرد: مهمترین برنامه استان در حوزه صنعت و معدن تثبیت اشتغال موجود و احیاء واحدهای راکد، بهره برداری از واحد های با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۲۰ واحد صنعتی با ۲۶۴ نفر اشتغالزایی و ۳۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی استان به بهره برداری رسید.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۲۲ واحد صنعتی راکد از ابتدای سال ۹۶ تاکنون احیاء و به چرخه تولید باز گشتند.

بنام بیان کرد: هدفگذاری شرکت شهرکهای صنعتی استان طی سال جاری بهره برداری از ۲۵ طرح صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان است.

وی تاکید کرد: در سال گذشته به  ۱۵۷سرمایه گذار صنعتی و صنفی زمین برای سرمایه گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی استان واگذار شده است.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در مجموع ۱۱هکتار زمین با پیش بینی ۶۷۷ نفر اشتغالزایی و سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیارد تومان به این سرمایه گذاران واگذار شده است.

بنام گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۵ هکتار زمین به ۳۹ سرمایه گذار در شهرکها و نواحی صنعتی استان واگذار شده که اشتغالزایی برای ۲۷۱ نفر و سرمایه گذاری ۵۵ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: شرکت شهرکهای صنعتی استان از سرمایه گذارانی واقعی که تسهیلات و خدمات ارائه شده را در راستای هدف تولید استفاده کنند، حمایت می کند.

انتهای پیام/ ک-ب