پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به لحاظ پیشگیری از سرقت، سومین استان کشور هستیم.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، به نقل از فارس، سردار مهدی انصاری امروز در آیین پاسداشت روز خبرنگار که به همت فرماندهی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، اظهار کرد: خبرنگاران با قلم خوب خود خدمات سربازان انقلاب از جمله سبزپوشان نیروی انتظامی را منعکس می‌کنند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: سعی ما بر این است که همیشه رفاقت خود را با اصحاب رسانه حفظ کنیم تا به کمک هم در ایجاد امنیت جامعه کوشا باشیم.

وی با یادی از شهید محمود صارمی شهید راه خبر خاطرنشان کرد: شهیدان خبرنگار به سوگند خود عمل کردند و قداست قلم را نگه داشتند.

انصاری از این عصر به عنوان سلطه ارتباطات یاد کرد و گفت: هر روزه شاهد افزایش رسانه‌ها هستیم و می‌توانیم از نقش رسانه‌های نوین برای مدیریت افکار جهت بهره‌گیری هدفمند استفاده کنیم.

فرمانده انتظامی استان با بیان این که هر کسی سواد رسانه‌ای نداشته باشد درجا خواند زد تنها با سواد رسانه‌ای است که می‌توانیم به خوبی از رسانه و فضای مجازی استفاده کنیم و با رسانه به جهت دهی افکار عمومی پرداخته و بیشترین بهره را از آن ببریم.

انصاری در ادامه تعامل با رسانه از اهداف مهم پلیس دانست و گفت: ماموریت‌های نیروی انتظامی ویژه است که مهم ترین آن بحث امنیت است و باید رسانه‌ها با اطلاع‌رسانی خوب و هدفمند در ایجاد امنیت کمک کنند.

وی به حادثه‌های که چند شب پیش در یاسوج به وجود آمد اشاره کرد و گفت: اگر رسانه‌ها این خبر را انعکاس نمی‌دادند مشکلات بیشتری پیدا می‌کردیم و رسانه‌ها از بروز شایعات جلوگیری کردند.

فرمانده انتظامی یاسوج در ادامه گفت: به هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: خبرنگاران خدمات پلیس را در این هفته به گوش مردم برسانند.

وی در ادامه به سوالات رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: در بحث ارتباط پلیس با مردم سعی می‌کنیم ارتباط رو در رو با مردم داشته باشیم و و در مساجد مناطق مختلف چنین نشست‌هایی با مردم داریم.

انصاری افزود: هر دو هفته یکبار برنامه در دفتر نظارت همگانی ۱۹۷ داریم و هر کسی که آن جا بیاید مشکلاتشان را مورد بررسی و پی گیری قرار می‌دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان از نشست با ریش سفیدان و معتمدین به عنوان دیگر برنامه ارتباط مردمی یاد کرد و گفت: همچنین با خبرنگاران نشست‌هایی داریم تا اطلاع‌رسانی لازم انجام شود و مردم از کارها و اقدامات ما با خبر شوند.

سردار مهدی انصاری

وی به موضوع امکانات نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: یکی از استان‌هایی هستیم که بیشترین پیگیری را برای رفع مشکلات داریم تا تجهیزات مدرن در اختیار قرار گیرد و یا این که فضاهای فیزیکی خود را بهسازی و نوسازی کنیم.

سردار انصاری به محلات مواد فروشی هم اشاره کرد و گفت: محله امنی برای مواد مخدر نداریم و رعب و وحشت همیشه در بین افراد فروشنده وجود دارد.

وی افزود: برای مقابله با معتادین و فروشندگان تاکنون ۵۳ طرح عملیاتی را اجرا کرده‌ایم و در سطح شهرها و همچنین راه‌ها این عملیات‌ها انجام شده که ۶۸۳ نفر را تحت عنوان مصرف کننده و فروشنده دستگیر کرده و بیش از ۲ تن مواد مخدر تاکنون کشف داشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد به موضوع رانندگی‌های بد در شهرهای استان اشاره کرد و گفت: شاید یکی از دلایل این باشد که محلی برای چنین کارهایی همچون پیست‌ها وجود نداشته باشد اما از پلیس خواسته‌ایم که ماشین‌ها را برای مدت طولانی توقیف کنند و جدیت بیشتری در این زمینه خواهیم داشت.

وی در خصوص ضعف در پایش تصویری در جاده‌ها گفت: ما وظیفه خرید و نصب آن‌ها را نداریم اما پیگیر این کمبود هستیم.

وی گفت: با پایش تصویری در محورها و در شهرها بسیاری از مشکلات ما حل می‌شود و در بحث مسؤولان و کم‌کاری‌ها مماشاتی نخواهیم کرد و اهداف سازمان را پیگیری می‌کنیم.

انصاری به برخی جرایم اشاره کرد و گفت: در بحث سرقت از طلافروشی ننگی بود که در روز روشن سرقت کنند اما دست بردار نشدیم و در کمترین زمان ممکن آن‌ها را دستگیر کردیم و در همان دوره هفته‌ای ۳ جلسه برگزار می‌کردیم که در کمترین زمان ممکن سارقین قاتل دستگیر شدند.

وی با بیان این که در آن روزها با ویلچر در اداره آگاهی خودم ماموریت دستگیری سارقان را مدیریت کردم خاطرنشان کرد: بچه‌های ما با کمترین تجهیزات کاری بزرگ کردند.

وی به جایگاه استان در کشور اشاره کرد و گفت: در پیشگیری از سرقت سومین استان کشور هستیم که کارنامه درخشانی برای پلیس استان است و در نزاع‌های دسته جمعی و کنترل آن بهترین استان کشور هستیم.

این فرمانده انتظامی گفت: تاکنون ۱۱۵ میلیارد ریال کشفیات کالای قاچاق داشتیم که ۵ درصد رشد کشفیات ما بوده است و یک مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال اسکناس جعلی در استان داشتیم که همکاران ما آن را کشف کردند.

وی به قتل دو شب قبل اشاره کرد و گفت: فردی پسر خود را به دلیل مشکلات خانوادگی به قتل رساند که هنوز معلوم نیست دلیل آن عمدی بوده یا سهوی که وی را در کمترین زمان ممکن با اسلحه‌اش که سلاح کمری بوده دستگیر کردیم.

وی گفت که اظهارنظر در این زمینه با دستگاه قضایی است.

انتهای پیام/ د